GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 14-04-2010, 17:26
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Σήμερα σε ένα βενζινάδικο γνώρισα ένα παλικάρι με μια 1200 adv. Με ρώτησε πόσο αέρα βάζουμε στα λάστιχα. Αφού πιάσαμε κουβέντα μου είπε πως το δικό του έχει πάνω το αντισπιν και ηλεκτρονικές αναρτήσεις τα οποία δεν μπορώ να φανταστώ πώς είναι και έχει δίκιο, αλλά, μετά είπε το ωραίο, δηλαδή ότι την έχει από το 2008 και έχει κάνει 2.000 χιλιόμετρα, αλλάζοντας μόνο τα πρώτα λαδάκια στα 1000 χιλιόμετρα. (Του είπα να έρθει στην αίγλη για ψαρώσει λίγο ). Απορία μοντέλα του 2008 είχαν τα παραπάνω ηλεκτρονικά βοηθήματα ή δεν κατάλαβα καλά το μοντέλο που μου είπε?
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 14-04-2010, 17:34
pkar Ο/Η pkar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Peireus
Μoto: R1200 GS 08
Μηνύματα: 464
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα σε ένα βενζινάδικο γνώρισα ένα παλικάρι με μια 1200 adv. Με ρώτησε πόσο αέρα βάζουμε στα λάστιχα. Αφού πιάσαμε κουβέντα μου είπε πως το δικό του έχει πάνω το αντισπιν και ηλεκτρονικές αναρτήσεις τα οποία δεν μπορώ να φανταστώ πώς είναι και έχει δίκιο, αλλά, μετά είπε το ωραίο, δηλαδή ότι την έχει από το 2008 και έχει κάνει 2.000 χιλιόμετρα, αλλάζοντας μόνο τα πρώτα λαδάκια στα 1000 χιλιόμετρα. (Του είπα να έρθει στην αίγλη για ψαρώσει λίγο ). Απορία μοντέλα του 2008 είχαν τα παραπάνω ηλεκτρονικά βοηθήματα ή δεν κατάλαβα καλά το μοντέλο που μου είπε?
Απο τότε ξεκίνησαν στην GS αυτά τα καλούδια...
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 15-04-2010, 23:03
jbiltls Ο/Η jbiltls βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1150
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

..ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΛΑΡΟΥΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΒΜW ΠOY KATEBAINOYN KENTΡΟ ΜΕ ΑΝΑΜΕΝΑ ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ Η ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΡΙΠΛΕΤΑ...ΣΥΝΗΘΩς GS...
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 16-04-2010, 11:26
pkar Ο/Η pkar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Peireus
Μoto: R1200 GS 08
Μηνύματα: 464
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jbiltls Εμφάνιση μηνυμάτων
..ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΛΑΡΟΥΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΒΜW ΠOY KATEBAINOYN KENTΡΟ ΜΕ ΑΝΑΜΕΝΑ ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ Η ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΡΙΠΛΕΤΑ...ΣΥΝΗΘΩς GS...
Εγώ τυγχάνει να είμαι απο αυτόυς τους γλάρους .....
Και δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο ενοχλεί η τριπλέτα... Χώρος αποσκευών είναι και χωρίς να εμποδίζω και να ενοχλώ κανέναν !!!
Όσον αφορά τα φώτα, δυστυχώς έχω καταλάβει οτι έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε προσέξει κάποιος (πολλές φορές εκνευρισμένος !!) οδηγός ΜΕΣΑ στην πόλη με αναμένα όλα τα φώτα σου παρά με τα βασικά ΄φωτα...

Δές το αντίστοιχο Θέμα περι ασφάλειας
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 16-04-2010, 15:17
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

pkar, περί ορέξεως...κολοκυθόπιττα.

Αν σου αρέσει όπως κυκλοφορείς τη μοτό σου, εμάς μας...περισσεύει..

Ο ευχαριστημένος μηχανόβιος (λένε) φαίνεται από τα μυγάκια που έχει στα ..δόντια του
(την επόμενη φορά που θα σε δω..να τσεκάρω την οδοντοστιχία σου)
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 16-04-2010, 16:24
jbiltls Ο/Η jbiltls βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1150
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

..MHN ΘΙΓΕΣΑΙ ...ΟΔΗΓΗΣΕ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΜΕ ΟΤΙ ΦΩΣ ΘΕΣ...ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΟΣΕΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΘΕΣ...ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΝΤΟΣ ΠΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ ...ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΟΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΒΑΛΙΤΣΑ.....ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΑ BAΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΣΥΓΓΡΟΥ/ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ Η ΕΘΝΙΚΗ ΟΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΕΣΜΗ ΦΩΤΟΣ ΣΟΥ...ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...ΕΔΩ ΜΕΣΑ....ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ...ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ....ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕ 200+ΚΙΛΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΙΧ...Η ΜΟΤΟ....
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 16-04-2010, 17:05
Sotos_ Ο/Η Sotos_ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αττική
Μoto: GSA '08
Μηνύματα: 319
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Εσενα jbiltls, φαινεται δεν σου εχουν πει ποτε "δεν σε ειδα" ...
Και φυσικα ευχομαι να μην χρειαστει ποτε να στο πουν!
Αλλα αν το ακουσεις ποτε, τοτε θα κανεις οτι μπορεις για να σε βλεπουν ολοι!


Λοιπον και εγω εχω ολα τα φωτα αναμενα για τον ιδιο λογο. και μαλιστα το πρωι εχω και τον προβολέα αρκετες φορες !

Τελος το πιθανοτερο ειναι τις καθημερινές να με δειτε με γραβατα πάνω της !
Τι να κανω ρε παιδια που γουσταρω να την καβαλάω ΚΑΙ στην Αθηνα εκτος απο τα ταξιδια.
Να παρω το αμαξι δηλαδη για να μην με πουνε ψωνιο ?
Η να παρω σκουτερακι ?
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 16-04-2010, 17:19
pkar Ο/Η pkar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Peireus
Μoto: R1200 GS 08
Μηνύματα: 464
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sotos1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσενα jbiltls, φαινεται δεν σου εχουν πει ποτε "δεν σε ειδα" ...
Και φυσικα ευχομαι να μην χρειαστει ποτε να στο πουν!
Αλλα αν το ακουσεις ποτε, τοτε θα κανεις οτι μπορεις για να σε βλεπουν ολοι!


Λοιπον και εγω εχω ολα τα φωτα αναμενα για τον ιδιο λογο. και μαλιστα το πρωι εχω και τον προβολέα αρκετες φορες !

Τελος το πιθανοτερο ειναι τις καθημερινές να με δειτε με γραβατα πάνω της !
Τι να κανω ρε παιδια που γουσταρω να την καβαλάω ΚΑΙ στην Αθηνα εκτος απο τα ταξιδια.
Να παρω το αμαξι δηλαδη για να μην με πουνε ψωνιο ?
Η να παρω σκουτερακι ?
Reply With Quote
  #109  
Παλιό 16-04-2010, 19:38
jbiltls Ο/Η jbiltls βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: GS1150
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

ο στ######σμος ειναι στο πετσι του ελληναρα οδηγου ειτε αναψεις ακομα και φαρους στη μηχανη....οποτε αν σου κατσει να μη θελει να σε δει /δεν σε ειδε και ευχομαι να μην γινει σε κανεναν...εμενα εχει κατσει στην εθνικη να μην βλεπει ουτε τα χενον ουτε προβολακια ουτε ισως την κορνα να ακουγε...,,,ισως δεν καταλαβατε το υφος μου... αναψτε οτι θελετε....εμενα δεν μου αρεσει εδω μεσα..περιττο...ΚΑΙ ναι εγω εχω ενα σκουτερ για εδω μεσα...πιο προσεκτικος βεβαια στην οδηγηση αλλα με παει πιο γρηγορα και πιο οικονομικα στις μετακινησεις μου...ας μη μιλησω για εξοικονομηση απο τα service...
Reply With Quote
  #110  
Παλιό 16-04-2010, 20:06
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pkar Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ τυγχάνει να είμαι απο αυτόυς τους γλάρους .....
Και δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο ενοχλεί η τριπλέτα... Χώρος αποσκευών είναι και χωρίς να εμποδίζω και να ενοχλώ κανέναν !!!
Όσον αφορά τα φώτα, δυστυχώς έχω καταλάβει οτι έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε προσέξει κάποιος (πολλές φορές εκνευρισμένος !!) οδηγός ΜΕΣΑ στην πόλη με αναμένα όλα τα φώτα σου παρά με τα βασικά ΄φωτα...

Δές το αντίστοιχο Θέμα περι ασφάλειας
Πολύ καλά κάνεις, και γω πλέον με το φως της ημέρας έχω τον προβολέα στην μεγάλη σκάλα, γιατί οι δρόμοι είναι γεμάτοι στραβάδια, ακόμη περισσότερο με στραβάδια που μιλάνε και στο κινητό όταν οδηγούν.

Και αν χρειαστεί να μεταφέρω κάτι που χρειάζεται χώρο μεγαλύτερο της κεντρικής, θα βάλω και την τριπλέτα, προκειμένου να μην χρησιμοποιήσω αυτοκίνητο για να περάσω από το κέντρο.

Σαν λαός γενικότερα είμαστα αρκετά συμπλεγματικοί ή κουτσομπόληδες αν θες, και κοιτάμε τι κάνουν οι άλλοι για να τους χλευάσουμε. Το κουτσομπολιό το έχουμε στο DNA μας και είναι η προσπάθειά μας -λόγω ζήλιας και φθόνου - να απομονώσουμε κοινωνικά, άτομα ή ομάδες που θα θέλαμε να έχουμε αυτά που έχουν.

Αν έλεγα για τις τζιπάρες που κυκλοφορούν στο κέντρο, ε, θα το είχα και γω το κομπλεξάκι μου, γιατί δεν έχω μεγάλο τζιπ που θα ήθελα να έχω...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
To σουβλάκι. Μήπως τελικά μας φτώχυναν κάποιοι VILLY Διάφορα 11 26-08-2009 19:34
Σοκολάτα που δεν παχαίνει skippybi Υγεία 14 25-08-2009 13:03
Τελικά έχουν ημερομηνία λήξης τα κράνη; leonidas Κράνη 20 14-08-2009 09:18
Χρεώσεις & πρακτικές τραπεζών που έχουν κριθεί παράνομες ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Χρήσιμα 6 26-05-2009 02:20
Για όσους δεν έχουν μεγάλη συλλογή μουσικής στο σκληρό δίσκο vtheo Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 11 19-03-2009 23:50


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!