GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 25-11-2010, 23:23
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΕΞΟΥΔΑ.....

Φίλε ψάξτο και αλλού & διασταύρωσε την πληροφορία, μήπως ισχύει "το πονάει δόντι, κόψει κεφάλι", μερικές φορές τα εξουσιοδοτημένα ακολουθούν ένα πρωτόκολο, "αφού έχουμε αυτό το λύνουμε έτσι" για να είμαστε σίγουροι, ανεξάρτητα από το κόστος.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 26-11-2010, 00:23
saitman Ο/Η saitman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 2004
Μηνύματα: 4,238
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΕΞΟΥΔΑ.....

εμενα ειχαν κοψει τα καλωδιακια στην πέξουδα σο αντενα ρινγκ και εμενα αλλα με λιγο καλαι και μονωτικη τα εφτιαξα!!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 26-11-2010, 05:03
lostre7 Ο/Η lostre7 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: piraeus
Μηνύματα: 145
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΕΞΟΥΔΑ.....

Oπως εγραψα η μηχανη εσβησε ξαφνικα και οχι δεν ξαναπηρε μπροστα και στο καντραν δεν εγραφε απολυτως τιποτα,επειτα για την βλαβη δεν εγραψα περισσοτερα για να μην κουραζω, εβγαζε προβλημα στην μιζα και αν δεν κανω λαθος και στα μπεκ απτην δεξια πλευρα προφανως γιατι ειναι στην ιδια καλωδιωση.Εμενα να δεις ποσο περιεργα μου φαινονται καποια πραγματα.Ευχαριστω για το ενδιαφερον!!!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 26-11-2010, 07:40
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΕΞΟΥΔΑ.....



Και μετά σου λέει BMW και μ@λ@κίες. Άραγε πόσες βλάβες θα βγάλει αυτό το δύσμοιρο GS???

Φίλε μου πολύ λυπάμαι για την ανάποδη που σου έτυχε, εγώ πάντως στη θέση σου θα το έψαχνα λίγο περισσότερο και αν τελικά όλες οι γνώμες συγκλίνουν στο γεγονός ότι φταίει η πλέξούδα, θα έψαχνα για μετάχειρη ή από εξωτερικό.

Καλή δύναμη.
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 26-11-2010, 14:16
lostre7 Ο/Η lostre7 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: piraeus
Μηνύματα: 145
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΕΞΟΥΔΑ.....

Σας ευχαριστω ολους για την συμπαρασταση και τις συμβουλες, θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου απαντησει στο αν μπαινει πλεξουδα απο αλλη μοτο χωρις προβλημα και αν πρεπει να ειναι ακριβως απτο ιδιο μοντελο
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 26-11-2010, 16:38
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΕΞΟΥΔΑ.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lostre7 Εμφάνιση μηνυμάτων
.Εχω γινει εξαλλος με την ολη φαση καθως μεχρι σημερα εγω ηξερα οτι ΜΑΛΛΟΝ δεν θα πληρωνα και αφου εχει περασει τοσος καιρος και εχει αλλαχτει δεν μου ειχαν ξαναπει κατι τετοιο, εγω αδυνατω να πληρωσω... Τι προτεινετε λοιπον εσεις??? τι θα κανατε αν εισασταν στην θεση μου??
Φίλε μου αρχικά θα ήθελα να σου πω ότι πραγματικά λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου που ακόμα δεν έχει τελειώσει.Θα ήθελα όμως να πω και κάτι ακόμα και αυτό αφορά όλους τους κατόχους bmw 1200gs.
Οσο πεισματικά συνεχίζουν οι κάτοχοι του gs να δίνουν άλοθι σε αυτη την μηχανή για τις σοβαρές και συχνές βλάβες που συμβαίνουν άλλο τόσο οι εταιρείες θα αρνούνται να αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους.Οταν έχουν πελάτες που δεν διαμαρτύρονται και όταν προσπαθούν να κουκουλώσουν τις βλάβες οι ίδιοι οι πελάτες και καλά στο όνομα μιας ιδέας που λέγεται bmw τότε γιατί οι εταιρείες να σκύψουν πάνω στα προβλήματα της μηχανής αφου οι πελάτες είναι σίγουροι.
Πάντως σου εύχομαι ολόψυχα καλά ξεμπερδέματα.
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 26-11-2010, 17:38
lostre7 Ο/Η lostre7 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: piraeus
Μηνύματα: 145
Προεπιλογή Απάντηση: ΟΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΕΞΟΥΔΑ.....

Δικιο εχεις και ετσι ακριβως εχουν τα πραγματα.Οπως επισης οι εταιρειες εχουν δεδομενο οτι οποιος εχει bmw ταυτοχρονα εχει και λεφτα. Ενω δεν ειναι ετσι για ολους.Επισης να τονισω οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ μοτοσυκλετα που να μην βγαζει προβληματα οσο και αν κοστιζει και οτι και να ταζει,αυτο το εχω συμπερανει απτις λιγες μοτο που ειχα διαφορετικων εταιρειων και κυβικων.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΖΑ allen Τεχνικά θέματα διάφορα 25 12-09-2010 21:58
ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ZUMO 660 KAI ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ dimisp Πλοήγηση - Hardware και Software 30 09-08-2010 10:48
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΩ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ESA teo71 Τεχνικά θέματα διάφορα 53 14-05-2010 22:48
ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ ΒΕΝΖΙΝΗ pirate Χρήσιμα 12 30-04-2010 18:20
ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΕ ΑΡΗΣ Brink Ελλάδα 5 23-03-2010 09:45


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:03.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!