GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 15-12-2010, 09:47
jonyp Ο/Η jonyp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Preveza
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Hekima Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ξαναρωτάω αυτά που είπες είναι προσωπική σου εμπειρία? Ή τα έχεις ακούσει από αλλού?
Ποιός είπε για λογική "ας πρόσεχε", για που είναι άλλοθι?
Σε πείρανε 12 το βράδυ?
Εγώ όπως ανέφερα και παραπάνω μιλάω από προσωπική εμπειρία: Τηλέφωνα γίνανε σε όλα τα συγγενικά πρόσωπα που μπορέσανε να βρούνε τηλέφωνα και σε κάνα 2 συνωνυμίες (τόσες μάθαμε δηλαδή). Τηλέφωνα μέχρι να βγει ο νέος νόμος γινότανε μέχρι τις 10 το βράδυ. Η κοπέλα που είχε το χρέος άκουγε να της μιλάνε με την σειρά 3-4 υπάλληλοι καθώς υποστιρίζανε μάλλον ψεύτικα ότι την παραπέμπουν ιεραρχικά. Τώρα να μην αναφέρω απειλές γιατί θέλω 10 σελίδες θα πω 2 που άκουσα προσωπικά. "Θέλουμε κομμάτι του μισθού σου να κατατίθεται στην τράπεζα αλλιώς θα στο πάρουμε με το ζόρι επικοινωνώντας με το αφεντικό σου" (καλά τόσο κενή απειλή...), και "Θα σε κυνηγάμε μια ζωή να πας στις αδερφές σου να ζητήσεις χρήματα για διακανονισμό αλλιώς δε θα μπορείς να κάνεις τίποτα στη ζωή σου.


Αυτή την στιγμή η Εurobank δέχεται μετά από σχεδόν 10 χρόνια να πάρει μόνο το κεφάλαιο (6Κ) +500ευρώ.
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 15-12-2010, 09:52
jonyp Ο/Η jonyp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Preveza
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
ένας νοικοκύρης και ιδίως αν έχει και παιδιά,πρέπει να το έχει προβλέψει και αυτό...τι κάνει χαζιέββββββ που λένε και εδω πέρα χεχε?
εσύ δεν θα το είχες προβλέψει??
Κώστα φίλε πριν περίπου 5 χρόνια κλείσανε τα κλωστήρια στην Πρέβεζα. 200+ άνεργοι από το πουθενά σε μία πόλη γεμάτη ανεργία. 50-60 από αυτούς είναι πάνω από 50. με καμία πιθανότητα να βρούνε δουλειά. Οι πιο πολλοί με παιδιά φοιτητές και αρκετοί να δουλεύουν σα ζευγάρι στο ίδιο εργοστάσιο. Δεν προγραμματίζονται όλα.
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 15-12-2010, 10:12
jonyp Ο/Η jonyp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Preveza
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Το έχεις ψάξει πολύ πολύ και σε βάθος φαίνεται φιλαράκι το θέμα.....!!

Σε αρκετά διαφωνώ αν όχι στα περισσότερα μιας και είναι και πολλά ανακρίβειες....!!!

Στο μόνο που συμφωνώ ε'ιναι ότι ναι τα πράγματα έχουν αλλάξει και μάλιστα αρκετά και ο κόσμος δυσκολεύται να ανταπεξέλθει στις υποχρεώσεις του...

Θα το ξαναπώ πάντως ότι ούτε δικήγόρος των τραπεζών είμαι ούτε κοιτάω να τους υπερασπίστώ για αυτό δεν μπαίνω σε διαμάχες .....

Πειράχτηκα όμως με 2 ποστ.....το ένα ckk τρελέ ήταν δικό σου και ενοχλήθηκα που ειρωνικά έβαλες τα κλάματα.....δεν μου άρεσε δείχνεις σκληρόπετσο άνθρωπο τουλάχιστον στο τρόπο γραφής σου.....για τα παιδιά που δουλεύουν στις εισπρακτικές εταιρείες....και που τους παρομοίωσες σαν φασίστες......ελπίζω οι τράπεζες που φαίνεται έχεις και με πολλές νταραβέρια να μην σου φέρονται το ίδιο σκληρόπετσα που αντιμετωπίζεις εσύ τον εργαζόμενο στην απέναντι τηλεφωνική γραμμή!!!

Και το άλλο που με ενόχλησε πολύ ήταν που μόνο που δεν πήρατε το μέρος αυτών που καίνε τις τράπεζες.......χάρη σε αυτούς είχαμε τα θύματα στη marfin......υπάλληλοι των 1000ευρο που είχανε οικογενεια παιδιά και φύγανε ένα ωραίο πρωί να πάνε στη δουλειά τους και πεθάνανε/σκοτωθήκανε με έναν απο τους χειρότερους τρόπους....απορώ αν θα κάνουν πορεία και για αυτούς τους αδικοχαμένους και όχι μονο για το άμειρο παιδί ποτ φάγανε πριν 2 χρόνια οι δολοφόνοι.......

Ώρες ώρες τρομάζω και ταυτόχρονα αηδιάζω με τέτοιες απόψεις......μου δείχνει δυστυχώς το επίπεδο που θέλουν κάποι να μας οδηγήσουνε....

Τώρα καληνύχτα απο μένα.




Κανένας δε νομίζω να χαίρεται όταν πεθαίνει κάποιος άνθρωπος είναι δυνατόν. Πιος ξέρει τι είδους ζώα πετάξανε τις Μολότοφ σε κτίριο με ανθρώπους. Αλλά είναι βολικό να πατάς σε ένα περιστατικό και να εκφράζεις γενικότητες περί αηδίας. Βρεθήκανε 2 τρελοί σκοτώσανε ένα παιδί (προβοκατόρικα ή από ηλιθιότητα) όλοι οι αστυνομικοί δολοφόνοι κάψτε τους. Φάγανε οι τρελοί ένα αστυνομικό μπράβο στους αστυνόμους αθώοι για την ζαρντινιέρα. Γίνεται μια πορεία καίνε οι χούλιγκαν ένα μαγαζί , κατάπτυστες οι πορείες.


Οι τράπεζες καίγονται για το πρόσωπο που δείχνουν στον κόσμο για τα ληστρικά επιτόκια (δανείζουν 10% πάνω από ότι δανείζονται) για τα ψιλά γράμματα (για καθυστέρηση μιας ημέρας λόγω απεργίας δόσης αυτοκινήτου 100 ευρώ πλήρωσε 1,5 ευρώ ποινή η γυναίκα μου --500% επιτόκιο) για τις εισπρακτικές εταιρίες, για την μη συμμόρφωση στους νόμους και τις υποδείξεις των δικαστηρίων και άλλα πολλά. Το θέμα δεν είναι αν πρέπει να καίγονται οι τράπεζες είναι γιατί καίγονται (θέμα που απασχολεί και τους ίδιους σε όλα τα συμβούλια τους).

Πάντως εγώ προσωπικά δεν έχω τίποτα με τους υπαλλήλους των τραπεζών. Ξέρω τι λούκι τραβάνε. Και το αποδεικνύει το γεγονός με την Mafin και είμαι σίγουρος ότι όλοι οι άνθρωποι θέλουν να δουλεύουν με την ηθική τους ακεραια όχι νόμιμη!
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 15-12-2010, 10:45
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jonyp Εμφάνιση μηνυμάτων
Κώστα φίλε πριν περίπου 5 χρόνια κλείσανε τα κλωστήρια στην Πρέβεζα. 200+ άνεργοι από το πουθενά σε μία πόλη γεμάτη ανεργία. 50-60 από αυτούς είναι πάνω από 50. με καμία πιθανότητα να βρούνε δουλειά. Οι πιο πολλοί με παιδιά φοιτητές και αρκετοί να δουλεύουν σα ζευγάρι στο ίδιο εργοστάσιο. Δεν προγραμματίζονται όλα.

Όλα προγραμματίζονται φίλε μου ..όλα!και μιλάμε για τις οικονομικές δοσοληψίες ή με τράπεζες ή με τρίτους.δεν λέμε να σε βρει κανένα κακό...
τώρα,αν είσαι 50+ με όχι και τόσο καλή δουλειά,δεν κοιτάς να πάρεις στεγαστικό 150.000 ευρώ,αλλά να βάλεις καμιά κοτούλα πίσω στον μπαξέ και να αφήσεις δυό τρία περιθώρια για εναλλακτικές λύσεις..
Μέχρι και την 10ετία του 80 που αγοράζαμε μόνο με μετρητά έπαθε κανένας τίποτα?μόνο κάτι γραμμάτια υπήρχαν και αυτό με το δελτίο!
Ο καθένας έκανε τα κουμάντα του με το πορτοφόλι του και όχι με αέρα κοπανιστό.περίμενες να μαζέψεις τα λεφτά και μετά αγόραζες το μηχανάκι.
μετρούσαμε τις μέρες σαν φαντάροι!

Δεν θέλω να γίνω κακός,αυτή είναι όμως η αλήθεια.
ναι....οι τράπεζες τα παρουσίασαν όλα ρόδινα και πολλοί έπεσαν στην λούμπα όπως και με το χρηματηστήριο...
κανείς όμως δεν φταίει που δεν είδαν το τυράκι στην φάκα...
αλλά πως να το δεις όταν ακόμη και σήμερα κάποιος που έχει σταθερή δουλειά (δημόσιος υπάλληλος) νομίζει πως αυτομάτως δικαιούται δικό του νέο σπίτι και αυτοκίνητο καινουργιο και όλα αυτά μέσω τραπέζης!
δεν του πάει ούτε καν στο μυαλό ότι πρέπει να δουλέψει για να τα αποκτήσει!
Να βάλουν όμως έναν κουμπαρά να μαζέψουν τα λεφτά για τις ακράπες δεν ξέρουν!
Η αποταμίευση είναι λέξη άγνωστη για αυτούς

Last edited by tsompanis; 15-12-2010 at 10:48.
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 15-12-2010, 11:48
jonyp Ο/Η jonyp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Preveza
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 48
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλα προγραμματίζονται φίλε μου ..όλα!και μιλάμε για τις οικονομικές δοσοληψίες ή με τράπεζες ή με τρίτους.δεν λέμε να σε βρει κανένα κακό...
τώρα,αν είσαι 50+ με όχι και τόσο καλή δουλειά,δεν κοιτάς να πάρεις στεγαστικό 150.000 ευρώ,αλλά να βάλεις καμιά κοτούλα πίσω στον μπαξέ και να αφήσεις δυό τρία περιθώρια για εναλλακτικές λύσεις..
Μέχρι και την 10ετία του 80 που αγοράζαμε μόνο με μετρητά έπαθε κανένας τίποτα?μόνο κάτι γραμμάτια υπήρχαν και αυτό με το δελτίο!
Ο καθένας έκανε τα κουμάντα του με το πορτοφόλι του και όχι με αέρα κοπανιστό.περίμενες να μαζέψεις τα λεφτά και μετά αγόραζες το μηχανάκι.
μετρούσαμε τις μέρες σαν φαντάροι!

Δεν θέλω να γίνω κακός,αυτή είναι όμως η αλήθεια.
ναι....οι τράπεζες τα παρουσίασαν όλα ρόδινα και πολλοί έπεσαν στην λούμπα όπως και με το χρηματηστήριο...
κανείς όμως δεν φταίει που δεν είδαν το τυράκι στην φάκα...
αλλά πως να το δεις όταν ακόμη και σήμερα κάποιος που έχει σταθερή δουλειά (δημόσιος υπάλληλος) νομίζει πως αυτομάτως δικαιούται δικό του νέο σπίτι και αυτοκίνητο καινουργιο και όλα αυτά μέσω τραπέζης!
δεν του πάει ούτε καν στο μυαλό ότι πρέπει να δουλέψει για να τα αποκτήσει!
Να βάλουν όμως έναν κουμπαρά να μαζέψουν τα λεφτά για τις ακράπες δεν ξέρουν!
Η αποταμίευση είναι λέξη άγνωστη για αυτούς



Κώστα δεν είναι έτσι τα πράγματα. Το μυστικό της ανάπτυξης δεν είναι η αποταμίευση είναι το ρίσκο. Κανένας επιχειρηματίας πριν κάνει ένα άνοιγμα δε λέει "ας μαζέψω 30-40 χρόνια ένα κεφάλαιο να κάνω μία μικρή επενδυσούλα και μετά τα παιδιά μου το ίδιο και σε 5 γενιές θα γίνει μια επιχειρησάρα να" όλοι θέλουνε να δούνε στη διάρκεια της ζωής τους ένα αποτέλεσμα για το οποίο θα παλέψουν. Το ίδιο και οι ιδιώτες ρισκάρουν με ένα δάνειο για να έχουν το "δικό τους" σπίτι και θα πληρώνουν τις δόσεις με το νοίκι. Απλά αντί να τσακώνονται με τον ιδιοκτήτη για το νοίκι όταν μένουν άνεργοι τσακώνονται με τις τράπεζες.

Σκέψου στην δουλεία σου αν κάτι (χτύπα ξύλο) πάει άσχημα και χάσεις το κεφαλαίο σου. Αλλά ξέρεις τη δουλειά σου και είσαι σίγουρος ότι με ένα ποσό θα ξαναξεκινούσες τι θα έκανες θα περίμενες 20 χρόνια να το μαζέψεις?
Και έστω ότι εσύ περίμενες ο ανταγωνιστής σου που θα έπαιρνε ένα δάνειο δε θα σε έσβηνε από την αγορά αυτά τα χρόνια?

Τα παραπάνω δεν είναι δικές μου απόψεις μόνο γιαυτό βλέπεις οι ανίκανοι που μας κυβερνάνε τρέμουν μη πάθουν τίποτα οι τράπεζες και αυτές πατάνε σε αυτό και κάνουν ότι θέλουν.

Α και πολλοί από αυτούς που σου λέω δεν έχουν δικό τους σπίτι να βάλουν καμία κότα τα λεφτά τα δανείστηκαν για να ζήσουν μέχρι να βρουν δουλειά, ή για τα παιδιά τους ή σε 1-2 περιπτώσεις για γιατρούς (όχι ασφάλεια Γαρ)
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 15-12-2010, 13:08
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikos-x Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι κηφήνες

Όλοι οι πολιτικοί είναι ψεύτες

Όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες είναι κλέφτες

Όλοι οι γιατροί παίρνουν φακελάκια

Όλοι οι τραπεζικοί λατρεύουν να μας πίνουν το αίμα. . .

Όλοι οι Άγγλοι είναι κορίτσια

. . .

. . .

Παρακαλώ να συμπληρώστε την λίστα εκτόνωσης οι ενδιαφερόμενοι . . .
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 15-12-2010, 13:23
Brink Ο/Η Brink βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 60
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλα προγραμματίζονται φίλε μου ..όλα!και μιλάμε για τις οικονομικές δοσοληψίες ή με τράπεζες ή με τρίτους.δεν λέμε να σε βρει κανένα κακό...
τώρα,αν είσαι 50+ με όχι και τόσο καλή δουλειά,δεν κοιτάς να πάρεις στεγαστικό 150.000 ευρώ,αλλά να βάλεις καμιά κοτούλα πίσω στον μπαξέ και να αφήσεις δυό τρία περιθώρια για εναλλακτικές λύσεις..
Μέχρι και την 10ετία του 80 που αγοράζαμε μόνο με μετρητά έπαθε κανένας τίποτα?μόνο κάτι γραμμάτια υπήρχαν και αυτό με το δελτίο!
Ο καθένας έκανε τα κουμάντα του με το πορτοφόλι του και όχι με αέρα κοπανιστό.περίμενες να μαζέψεις τα λεφτά και μετά αγόραζες το μηχανάκι.
μετρούσαμε τις μέρες σαν φαντάροι!

Δεν θέλω να γίνω κακός,αυτή είναι όμως η αλήθεια.
ναι....οι τράπεζες τα παρουσίασαν όλα ρόδινα και πολλοί έπεσαν στην λούμπα όπως και με το χρηματηστήριο...
κανείς όμως δεν φταίει που δεν είδαν το τυράκι στην φάκα...
αλλά πως να το δεις όταν ακόμη και σήμερα κάποιος που έχει σταθερή δουλειά (δημόσιος υπάλληλος) νομίζει πως αυτομάτως δικαιούται δικό του νέο σπίτι και αυτοκίνητο καινουργιο και όλα αυτά μέσω τραπέζης!
δεν του πάει ούτε καν στο μυαλό ότι πρέπει να δουλέψει για να τα αποκτήσει!
Να βάλουν όμως έναν κουμπαρά να μαζέψουν τα λεφτά για τις ακράπες δεν ξέρουν!
Η αποταμίευση είναι λέξη άγνωστη για αυτούς
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jonyp Εμφάνιση μηνυμάτων
Κώστα δεν είναι έτσι τα πράγματα. Το μυστικό της ανάπτυξης δεν είναι η αποταμίευση είναι το ρίσκο. Κανένας επιχειρηματίας πριν κάνει ένα άνοιγμα δε λέει "ας μαζέψω 30-40 χρόνια ένα κεφάλαιο να κάνω μία μικρή επενδυσούλα και μετά τα παιδιά μου το ίδιο και σε 5 γενιές θα γίνει μια επιχειρησάρα να" όλοι θέλουνε να δούνε στη διάρκεια της ζωής τους ένα αποτέλεσμα για το οποίο θα παλέψουν. Το ίδιο και οι ιδιώτες ρισκάρουν με ένα δάνειο για να έχουν το "δικό τους" σπίτι και θα πληρώνουν τις δόσεις με το νοίκι. Απλά αντί να τσακώνονται με τον ιδιοκτήτη για το νοίκι όταν μένουν άνεργοι τσακώνονται με τις τράπεζες.

Σκέψου στην δουλεία σου αν κάτι (χτύπα ξύλο) πάει άσχημα και χάσεις το κεφαλαίο σου. Αλλά ξέρεις τη δουλειά σου και είσαι σίγουρος ότι με ένα ποσό θα ξαναξεκινούσες τι θα έκανες θα περίμενες 20 χρόνια να το μαζέψεις?
Και έστω ότι εσύ περίμενες ο ανταγωνιστής σου που θα έπαιρνε ένα δάνειο δε θα σε έσβηνε από την αγορά αυτά τα χρόνια?

Τα παραπάνω δεν είναι δικές μου απόψεις μόνο γιαυτό βλέπεις οι ανίκανοι που μας κυβερνάνε τρέμουν μη πάθουν τίποτα οι τράπεζες και αυτές πατάνε σε αυτό και κάνουν ότι θέλουν.

Α και πολλοί από αυτούς που σου λέω δεν έχουν δικό τους σπίτι να βάλουν καμία κότα τα λεφτά τα δανείστηκαν για να ζήσουν μέχρι να βρουν δουλειά, ή για τα παιδιά τους ή σε 1-2 περιπτώσεις για γιατρούς (όχι ασφάλεια Γαρ)


Και οι δύο λέτε αλήθειες. :sm5:
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 16-12-2010, 15:57
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από italos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε γιάννη μου και σε συμπαθώ πολύ!!! τι σου φταίνε οι τραπεζικοί και τα παιδιά??? ή τι μου/σου φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι και ούτω καθεξής.....

Αυτοί όλοι διεκπεραιωτές είναι που κάνουνς μια δουλειά.......τα αν η τράπεζα δεν είναι και το καλύτερο ίδρυμα που υπάρχει ο τραπεζικός τι σου φταίει????

Γτ μένος απέναντι στους υπαλλήλους ....και να μείνουν άνεργοι....δηλαδή αν μείνουν 50-60 χιλια΄δες πόσοι είναι τραπεζικοί άνεργοι εσύ θα χαρείς????

Πιστεύω χάθηκε το ποιντ.....και αναιρείς αυτά που έλεγες σε ενα άλλο σου πόστ με τα οποία συμφωνώ απόλυτα..... που έλεγες μα ς έχουν κάνει να στρεφόμαστε ο ένας εναντίον του άλλου....

Πωπω απο το πρωί στη τράπεζα μεχρι πριν 2 ώρες στην Ασοοε και δεν θα πάω για ύπνο σήμερα
φίλε όταν μιλάω για τραπεζικούς δεν εννοώ τους υπαλλήλους των 1.000 ευρώ, εννοώ τα στελέχη που βλέπουν μόνο νούμερα, χωρίς τις προσωπικές ιστορίες που κρύβονται από πίσω. Οσο για τους υπαλλήλους των εισπρακτικών, όπως το είπα, δεν νομιμοποιούνται να μιλάν άσχημα και με ύφος σε κανέναν.
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 17-12-2010, 13:33
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

εκτος απο τον μαμακα της πειραιως δεν εχω γνωρισει υπαληλο τραπεζας να ειναι αλητης.
οσο για της εισπρακτικες .... οι υπαληλοι πρεπει να ειναι ευγενικοι και να τηρουν τους νομους. το αν διαχηριζομε εγω καλα τα χριματα μου η οχι δεν του πεφτη λογος. αν ειμαι κακαπληροτης να μου κανει αγωγη. γιαυτο υπαρχουν οι νομοι. οι περισοτεροι βεβαια εχουν εντολη απο τους προισταμενους τους να ειναι πιεστηκοι αλλα παν μετρον αριστον γιατι μετα θα τους παρει ο διαολος. οταν παει να με πιεσει καποιος του λεω οτι με ενιμεροσες σε ενοιμεροσα τελιοσαμε ευχαριστο και για σου. οταν αρχιζει και λεει περισοτερα.... τοτε περνω αναποδες.... και οταν αρχισει και μου λεει για εξωδικα να με φοβιση και οτι θα πρεπει να τα πληρωσο ολλα οταν μου ερθει το εξωδικο αλιως θα μου κανουν κατασχεση..του λεω οτι καλος δεν σας πληρωνο τοτε περιμενο το εξωδικο μεχρι τοτε δεν περνετε μια....
οχι για να μην μας περνανε και για μαμακες....

Last edited by Jefe; 17-12-2010 at 14:12.
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 17-12-2010, 13:41
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: τραπεζα EUROBANK ποτε ξανα ουτε πεθαμενος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από γιαγια αρκουδα Εμφάνιση μηνυμάτων
εκτος απο τον μαμακα της πειραιως δεν εχω γνωρισει υπαληλο τραπεζας να ειναι αλητης.
οσο για της εισπρακτικες .... οι υπαληλοι πρεπει να ειναι ευγενικοι και να τηρουν τους νομους. το αν διαχηριζομε εγω καλα τα χριματα μου η οχι δεν του πεφτη λογος. αν ειμαι κακαπληροτης να μου κανει αγωγη. γιαυτο υπαρχουν οι νομοι. οι περισοτεροι βεβαια εχουν εντολη απο τους προισταμενους τους να ειναι πιεστηκοι αλλα παν μετρον αριστον γιατι μετα θα τους παρει ο διαολος. οταν παει να με πιεσει καποιος του λεω οτι με ενιμεροσες σε ενοιμεροσα τελιοσαμε ευχαριστο και για σου. οταν αρχιζει και λεει περισοτερα.... τοτε περνω αναποδες.... και οταν αρχισει και μου λεει για εξωδικα να με φοβιση και οτι θα πρεπει να τα πληρωσο ολλα οταν μου ερθει το εξωδικο αλιως θα μου κανουν κατασχεση..του λεω οτι καλος δεν σας πληρωνο τοτε περιμενο το εξωδικο μεχρι τοτε δεν περνετε μια....
οχι για να μην μας περνανε και για μαμακες....
Σωστόόόόςςςς

Last edited by Jefe; 17-12-2010 at 14:12.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Όχι ευχάριστα νέα απ' την Eurobank .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ελλάδα 13 12-07-2010 16:36
Επίκαιρο οσο ποτε..... jarhead Ελλάδα 26 17-06-2010 08:33
Στην τραπεζα... georgekostas Ανέκδοτα 10 30-10-2009 00:40
καλως σας βρηκα ξανα konstantinos Καλώς ήλθατε 20 10-06-2009 18:57
...μύρισε καλοκαιράκι!..και ακομα δεν μπηκε ουτε ο Ιουνιος!...βολτιτσες στα πέριξ! ΙoannisPanagiotidis Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 12 01-06-2009 23:37


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:53.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!