GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 29-01-2011, 22:46
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Οι νέοι μισθοί στο Δημόσιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη,


Ο ΓΑΠ θα ειναι ''επανω'' για τα επομενα 20 χρονια, να μου το θυμασαι αυτο!!! Και θα τον πουμε κι ''Εθνοσωτηρα'' αν τα καταφερει!! Θυμησου το!!


μετα απο αυτο.....παω οξω να μεθυσω
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 29-01-2011, 22:47
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οι νέοι μισθοί στο Δημόσιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα για να κάνω το συνήγορο του διαβόλου, αν τα μέτρα αυτά προσπαθούσε να τα πάρει κυβέρνηση ΝΔ, πιστεύεις ότι θα περνούσαν έτσι αναίμακτα; Γιώργο μην κοροϊδευόμαστε, τα μέτρα περνάν διότι οι εργατοπατέρες είναι ΠΑΣΟΚ..
Οχι δεν περνανε γιαυτο τον λογο!!! Τα μετρα περνανε γιατι μας εχει περασει, ακι ειναι η αληθεια, οτι χωρις αυτα χρεωκοπουμε! Τα μετρα περνανε γιατι ''δεν τα βαλαμε εμεις, αλλα μας τα επιβαλανε''. Εχει τεραστια απηχηση το τελευταιο!!
Αν δεν υπηρχε η τροικα ουτε αυτος θα τα επαιρνε, τουλαχιστον οχι τοσο εκτεταμενα και δεν θα γινοντουσαν τοσα πολλα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα! Ο ΓΑΠ ειχε σκοπο να περασει πολλα απο αυτα αλλα λαου-λαου!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεγονός είναι ότι πρέπει να έκανε εντατικά μαθήματα ελληνικής γλώσσας, διότι τελευταία τα πάει καλύτερα σε αυτό τον τομέα..
Δε βλεπω τιποτα κακο σε αυτο!!
Και σε καμια περιπτωση δεν ειναι λογος να του το προσαπτουμε ως μειον στην διακυβερνηση του!
Προτιμω καποιον που δεν ''μιλαει καλα Ελληνικα'' αλαλ ξερει τι του γινεται για Πρωθυπουργο παρα καποιον ο οποιος μιλαει απταιστως μεν τα Ελληνικα αλα μενει μονο στα λογια και το play station στο σπιτι του παιρνει φωτια(!!) αν ειναι αληθεια αυτα που ακουγονται και γραφονται!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα έλεγα όμως ότι είναι καλύτερος διεκπεκπεραιωτής κι από τον Σημίτη.
Για τις προθέσεις του διατηρώ προς το παρόν ακέραιες τις αμφιβολίες μου.
Θα διαψευσθείς μεσα στην 4ετια αρχης γενομενης απο εφετος το καλοκαιρι!!!!
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 29-01-2011, 22:49
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οι νέοι μισθοί στο Δημόσιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων


μετα απο αυτο.....παω οξω να μεθυσω
εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε!!!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 29-01-2011, 22:54
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Οι νέοι μισθοί στο Δημόσιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε!!!
ελπιζω να μην τα λεμε....σαν σουρωμενοι
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 29-01-2011, 23:03
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Οι νέοι μισθοί στο Δημόσιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι δεν περνανε γιαυτο τον λογο!!! Τα μετρα περνανε γιατι μας εχει περασει, ακι ειναι η αληθεια, οτι χωρις αυτα χρεωκοπουμε! Τα μετρα περνανε γιατι ''δεν τα βαλαμε εμεις, αλλα μας τα επιβαλανε''. Εχει τεραστια απηχηση το τελευταιο!!
Αν δεν υπηρχε η τροικα ουτε αυτος θα τα επαιρνε, τουλαχιστον οχι τοσο εκτεταμενα και δεν θα γινοντουσαν τοσα πολλα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα! Ο ΓΑΠ ειχε σκοπο να περασει πολλα απο αυτα αλλα λαου-λαου!!!


Δε μπορεί να τα πιστεύεις αυτά ρε Γιώργο! Ο ΓΑΠ εκλέχθηκε με το "λεφτά υπάρχουν". Τους επικυρίαρχους τους έφερε ο ΓΑΠ. Να το ξαναπιάσουμε από την αρχή περί Τ+10 και τα υπόλοιπα γνωστά;


Δε βλεπω τιποτα κακο σε αυτο!!
Και σε καμια περιπτωση δεν ειναι λογος να του το προσαπτουμε ως μειον στην διακυβερνηση του!
Προτιμω καποιον που δεν ''μιλαει καλα Ελληνικα'' αλαλ ξερει τι του γινεται για Πρωθυπουργο παρα καποιον ο οποιος μιλαει απταιστως μεν τα Ελληνικα αλα μενει μονο στα λογια και το play station στο σπιτι του παιρνει φωτια(!!) αν ειναι αληθεια αυτα που ακουγονται και γραφονται!!

Το ότι έμαθε να μιλάει το μέτρησα υπέρ του.

Θα διαψευσθείς μεσα στην 4ετια αρχης γενομενης απο εφετος το καλοκαιρι!!!!


Οταν δε θα έχει μείνει ούτε το 200άρι σε δώρο Πάσχα; Οταν τα έσοδα των ΔΕΚΟ θα είναι δεσμευμένα στο ταμείο διάσωσης;

δεν είναι κακό να είσαι αισιόδοξος, αλλά νομίζω ότι εθελοτυφλείς!
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 29-01-2011, 23:15
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Οι νέοι μισθοί στο Δημόσιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ε τοτε αυτα θα μεγαλωσουν αποτομα κι εμεις θα γερασουμε γρηγορα.......

Σταματα ρε Χρηστο να κλαιγεσαι, η Ελλαδα αλλαζει και αλλαζει ταχυτατα. Προσπαθησε να δεις ενα, μονον ενα θετικο σε ολα αυτα που γινονται και οχι να κατακρινεις τα παντα! Ξερεις ποσων ετων ειναι ονειρο το ενιαιο μισθολογιο? τωρα γινεται πραγματικοτητα!! Οχι ΘΑ γινει...ΓΙΝΕΤΑΙ!! Αυριο, μεθαυριο ΕΓΙΝΕ!!!! Έέέεεε… κάτσε να ολοκληρωθεί πρώτα. Περίμενε...
Εξάλλου ο ΓΑΠ ειχε πει οτι ονειρευεται την ελλαδα...Δανια του Νοτου!!!
Γιατι δεν περιμενουμε να ληξει η 4ετια του και να δουμε, να νοιωσουμε, ν' απολαυσουμε ¨η να σιχτιρισουμε το οποιο εργο του αργοτερα εμεις και τα παιδια μας?
Αμαν αυτη η απαξιωση των παντων και αυτη η καταστροφολογια!!!!!
Den me diavazis kardia mou. Ή δεν θυμάσαι αυτά που γράφω. Έχω γράψει παλαιότερα ότι όλα αυτά, που κάνει ο Γιωργάκης, είναι προς την σωστή κατεύθυνση. Και αν πρέπει και να το προχωρήσουμε, υλοποιούνται και σε συντομότερο διάστημα από ότι θα περίμενε κανείς.
Αυτό που δεν ξέρω και τον ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ ‘προδότη’ είναι αν όντως χρειαζόταν να μας βάλει στην διαδικασία του κατάπτυστου μνημονίου. Για να το επαναλάβω: ΑΝ τα χρήματα του Ελληνικού ακαθάριστου εγχώριου προϊόντος (ΑΕΠ) έφταναν για το ακαθάριστο εγχώριο έξοδο (sic), τότε δεν έπρεπε να φάμε το επάρατο μνημόνιο και για αυτό είναι προδότης. ΑΝ. Αυτό όμως δεν βγαίνει να μας το πει ΚΑΝΕΙΣ. Αβάδιστα μας λένε ότι έπρεπε να μπούμε στην διαδικασία. Γιατί???
(Για να μην ταλαιπωρήσω το forum, να μην το εξηγήσω. Αν θες όμως το ζητάς και το κάνω.)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
έλα ρε Κωστάκη, κάνε κι εσύ μιά βαφή! κόστος τις έχεις!!!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων

όσο για το δέρμα....σολάριουμ!
όχι κι άλλο… δεν θα φαίνεται το βράδυ ούτε με xenon.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη,

υπαρχουν αναδιαρθρωσεις και....αναδιαρθρωσεις!! Δεν ειναι ολες ιδιες!!
Αν σου …………………………………………………………….

Ο ΓΑΠ θα ειναι ''επανω'' για τα επομενα 20 χρονια, να μου το θυμασαι αυτο!!! Και θα τον πουμε κι ''Εθνοσωτηρα'' αν τα καταφερει!! Θυμησου το!!
Μακάρι να τα καταφέρει και να τον πούμε. Προς το παρόν κατάφερε να μας χώσει το μνημόνιο, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο θα είμαι με αυτόν που θα μας βγάλει από τα σκ@τά.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποτε ένα πουλάκι πέταγε πολύ ψηλά με αποτέλεσμα να παγώσουν τα φτερά του. Stukas λοιπόν έπεσε σε μια φάρμα και συγκεκριμένα σε μια φρέσκια και ζεστή ‘τούρτα’ αγελάδας. Με την ζέστη, τα φτεράκια του ξεπάγωσαν και άρχισε να πεταρίζει και να τραγουδάει. Το βλέπει η γάτα και πάει και χραπ – το τρώει. 1ον Συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι αυτός που σε βγάζει από τα #####, δεν θέλει πάντα και το καλό σου . Αν είναι ο ΓΑΠ, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και τώρα θέλω λίγο χρόνο για να μεταφράσω ένα σημερινό άρθρο της FAZ σχετικά με αυτά που συζητάμε. Θα το βάλω εδώ.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρχη spam
παντως Ελληνιδα παντρευτηκες!!!!!!!!Και κουκλα!!!!!!
Αν μαγειρευει και καλα τοτε εχεις μια κουκλαρα ελληνιδα που ξερει ΚΑΙ να μαγειρευει!!
Πραγμα απιθανο για Δανεζα!!!
Χωρια που στο κοκό, οι Δανεζες, ειναι ψυχρα εν σχεση με τις νοτιες!!!! Κι εγώ που πίστευα ότι ο άντρας παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο στην 'ψύχρα' της γυναίκας…
τελος spam
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τις γερμανικές φυλλάδες δεν το νομίζω, οι Αγγλοσάξονες δεν το συζητάμε.... Αν κι αυτό που έγραψες πιό πάνω ανοίγει άλλη συζήτηση. Κι εδώ μπαίνει παληκάρι μου θέμα τεκμηρίωσης. Λες ότι οι οίκοι αξιολόγησης έχουν στοιχηματίσει. Θέλω τις πηγές.

Καιρό είχα να σου την πω!!!!!!
Περίπου ίδια συμφέροντα είναι ρε Γιάννη.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 29-01-2011, 23:20
lakis Ο/Η lakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Menidi
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή Απάντηση: Οι νέοι μισθοί στο Δημόσιο

Είναι τροπή να λέει ο χοντρός ( μαζί τα φάγαμε ) ο Ελληνικός λαός δεν έφαγε τίποτα .
Δεν τους φτάνει το υπόγειο της βουλής για τον παιδικό σταθμό και το γυμναστήριο που έχουν και θέλουν να νοικιάσουν και άλλο κτίριο

Τώρα πρέπει να γ@μ@σουν τόσες οικογένειες και επαγγέλματα με την απελευθέρωση τροπή τους
Μόνο τις ######## τους ταξιτζήδες δεν πειράζουν
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 29-01-2011, 23:29
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Οι νέοι μισθοί στο Δημόσιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Den me diavazis kardia mou. Ή δεν θυμάσαι αυτά που γράφω. Έχω γράψει παλαιότερα ότι όλα αυτά, που κάνει ο Γιωργάκης, είναι προς την σωστή κατεύθυνση. Και αν πρέπει και να το προχωρήσουμε, υλοποιούνται και σε συντομότερο διάστημα από ότι θα περίμενε κανείς.
Αυτό που δεν ξέρω και τον ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ ‘προδότη’ είναι αν όντως χρειαζόταν να μας βάλει στην διαδικασία του κατάπτυστου μνημονίου. Για να το επαναλάβω: ΑΝ τα χρήματα του Ελληνικού ακαθάριστου εγχώριου προϊόντος (ΑΕΠ) έφταναν για το ακαθάριστο εγχώριο έξοδο (sic), τότε δεν έπρεπε να φάμε το επάρατο μνημόνιο και για αυτό είναι προδότης. ΑΝ. Αυτό όμως δεν βγαίνει να μας το πει ΚΑΝΕΙΣ. Αβάδιστα μας λένε ότι έπρεπε να μπούμε στην διαδικασία. Γιατί???
(Για να μην ταλαιπωρήσω το forum, να μην το εξηγήσω. Αν θες όμως το ζητάς και το κάνω.)



όχι κι άλλο… δεν θα φαίνεται το βράδυ ούτε με xenon.



Μακάρι να τα καταφέρει και να τον πούμε. Προς το παρόν κατάφερε να μας χώσει το μνημόνιο, με ότι αυτό συνεπάγεται.







Περίπου ίδια συμφέροντα είναι ρε Γιάννη.


Δεν εννοώ να βγούμε από τα σκ@τά με κάθε κόστος, όχι με ξεπούλημα.
Και σίγουρα όχι με τους Γερμανούς να καθορίζουν τη ζωή μου.
Οσο για τα συμφέροντα.... δε θα κόψω και το πουλί μου, αλλά τα γερμανικά δεν ταυτίζονται με τα αμερικανοαγγλοσαξωνικά
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 30-01-2011, 00:34
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Οι νέοι μισθοί στο Δημόσιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εννοώ να βγούμε από τα σκ@τά με κάθε κόστος, όχι με ξεπούλημα.
Και σίγουρα όχι με τους Γερμανούς να καθορίζουν τη ζωή μου.
Οσο για τα συμφέροντα.... δε θα κόψω και το πουλί μου, αλλά τα γερμανικά δεν ταυτίζονται με τα αμερικανοαγγλοσαξωνικά
Αν όχι ακριβώς ίδια… Σχεδόν ίδια είναι σου λέω. Είναι οι μεγάλες δυνάμεις. Όπως τότε, στην επανάσταση του ΄21 – και τώρα.

Αν τους συμφέρει η πρόοδός μας, την υποστηρίζουν. Αν όχι, θα μας ‘πτωχεύσουν’.
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 30-01-2011, 00:50
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οι νέοι μισθοί στο Δημόσιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εννοώ να βγούμε από τα σκ@τά με κάθε κόστος, όχι με ξεπούλημα.
Δηλαδη, αν για να ξαλαφρωσουμε λιγο/πολυ πουλησουμε κανα δυό ξερονησια τι θα μας πειραζε?
Οταν ''ξεπουληθηκαν'' ο Σκορπιος στον Ωναση και η Σπετσοπουλα στον Λατση ηταν καλυτερα? Δημοσια περιουσια (του λαου) δεν ηταν κι αυτα? Οταν χρωσταει καποιος δεν πουλαει/ξεπουλαει κατι τις ¨η τα παντα προκειμενου να σωσει την οικογενεια του?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Και σίγουρα όχι με τους Γερμανούς να καθορίζουν τη ζωή μου.
Με 4,5% αναπτυξη εν μεσω κρισης Γιαννη οι Γερμανοι κτυπανε το ταμπουρλο και η Ευρωπη χορευει!! Αυτη ειναι η αληθεια μας αρεσει ¨η οχι!!! Αυτοι εχουν τα φραγκα αυτοι και το ακρπουζι. Αυτοι εχουν το περισσευμα αυτοι και το μαχαιρι!! Εδω ολοκληρη Γαλλια πηγε να το παιξει δυσκολη και τελικα εγινε το δεκανικι της Γερμανιας!!
το εχω ξαναγραψει, οι Γερμανια εκανε δυο πολεμους και τους εχασε, τωρα κανει εναν τριτο πολεμο αλλα οχι με κανονικα οπλα, αυτο εχει τεραστιο κοστος, αλλα με χρημα δηλαδη οικονομικο πολεμο, τον οποιο και προς το παρον κερδιζει!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πάρτι διαφθοράς στο Δημόσιο... Carduelis Ελλάδα 11 05-07-2010 23:10
Μισθωτοί και μισθοί pepax66 Χιούμορ 9 13-06-2010 11:36
Δημόσιο syan Χιούμορ 8 15-10-2009 18:42
Οι νέοι φόροι! Arkas Επικαιρότητα 6 27-06-2009 11:52
Δημόσιο wolferin Ανέκδοτα 10 03-02-2009 22:31


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:00.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!