GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 26-11-2012, 15:02
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη !!!!!!!!!

Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη και η χουντική σημαία του Χρ.Παππά (βίντεο)

Ethnos.gr – 17 λεπτά πριν

Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη και η χουντική σημαία του Χρ.Παππά (βίντεο)






Ευθείες απειλές για νεκρούς, με ύβρεις κατά αστυνομικών, από τον εκπρόσωπο της Χρυσής Αυγής, ενώ ο βουλευτής Επικρατείας του κόμματος επέξειξε το λάβαρο της Χούντας σε εκδήλωση της Χρυσής Αυγής.
Η αντιπαράθεση βουλευτών και μελών της Χρυσής Αυγής με ομάδες αντιφασιστικών οργανώσεων στην Κρήτη προκάλεσε πρωτάκουστες δημόσιες δηλώσεις και επίθεση κατά αστυνομικών από τον βουλευτή και εκπρόσωπο Τύπου του κόμματος Ηλία Κασιδιάρη.
Μεταξύ άλλων ο Ηλ.Κασιδιάρης ακούγεται να λέει, σε βίντεο που δημοσιοποίησε το cretalive:
Προς βουλευτές και μέλη της Χρυσής Αυγής: «Κύριοι, αφήστε, αυτοί είναι ρουφιάνοι», αναφερόμενος στους άνδρες της ΕΛ.ΑΣ., ενώ άλλο μέλος της Χρυσής Αυγής σχολιάζει ότι «υπηρετούν τα συμφέροντα των αφεντικών τους οι κύριοι».
Προς τους επικεφαλής της ΕΛ.ΑΣ. «Θα τους γ...σω το βράδυ. Θα έχεις εδώ πέρα νεκρούς, θα έχεις εδώ πέρα νεκρούς, σου δίνω το λόγο μου θα έχεις», ενώ εμποδίζει τον Κ.Μπαρμπαρούση να παρέμβει λέγοντας «Ασε, με εμένα μιλάτε». Μάλιστα, απειλεί και τους δύο υψηλόβαθμούς αξιωματικούς ότι θα τους μηνύσει για παράβαση καθήκοντος.
Στη συνέχεια σε παραίνεση των αξιωματικών να συνεχιστεί η εκδήλωση, σε έντονο ύφος λέει «Πώς θα κάνω, όταν έρχονται τα αυτοκίνητα και τα σπάνε, όταν έρχονται τα οχήματα και τα σπάνε κι εσείς κάθεστε και τον π....τε, είναι δυνατόν να κάνω εγώ εκδήλωση;».
«Χρηματοδοτούμενοι αλήτες» οι αντιφασιστικές οργανώσεις
Αργότερα σε «επίσημες» δηλώσεις κατήγγειλε ότι ομάδα παρακρατικών με κουκούλες και κράνη εμπόδισε την πραγματοποίηση νόμιμης εκδήλωσης της Χρυσής Αυγής, ενώ προκάλεσε φθορές σε οχήματα και καταστήματα. «Δεν τους εμπόδισε κανείς, δεν τους ενοχλεί κανείς και το μόνο που κάνει η αστυνομία είναι να παρεμποδίζει την εκδήλωση ενός νόμιμου πολιτικού κόμματος. Αυτό είναι μία ξεκάθαρη παρανομία, μιλάμε για παράβαση καθήκοντος και των αστυνομικών αρχών και του υπουργείου Δημόσιας Τάξεως. Είναι απαράδεκτο, μόνο με την Χρυσή Αυγή συμβαίνουν αυτά τα πράγματα, είμαστε το μοναδικό πολιτικό κόμμα στην Ελλάδα που επιτρέπεται να γίνονται εις βάρος του αντισυγκεντρώσεις και αυτό γίνεται επειδή είμαστε η μοναδική πραγματική ελληνική φωνή που λέει την αλήθεια και θα ξεβρωμίσει αυτό τον τόπο».
Σε ερώτηση για τους συγκεντρωμένους που εμπόδισαν την εκδήλωση είπε ότι «έχουν επιτεθεί σε οχήματα, έχουν σπάσει παρμπρίζ οχημάτων, έχουν βάψει με σπρέι κτλ. Ελλήνων πολιτών ... όχι απλά δεν συλλαμβάνονται αλλά εδώ η αστυνομία έχει κάνει φραγμό σε εμάς, το μέτωπό τους είναι σε εμάς» και υποστήριξε ότι δεν επιτρέπεται σε χιλιάδες πολίτες να προσέλθουν.
«Εβαλαν εδώ 100 αλήτες χρηματοδοτούμενους που έχουν μέσα στα πανεπιστήμια, σε παράνομες καταλήψεις και παρόλο που υπάρχει νόμος περί ασύλου δεν τους ενοχλεί κανείς. Αυτά είναι τραγικά πράγματα, από αύριο στη Βουλή θα γίνει χαμός στην κυριολεξία. Δεν μπορεί επιτέλους αυτό το κράτος να συντηρεί αυτή την παρανομία και εμείς ως Χρυσή Αυγή με κάθε θεσμικό και νόμιμο μέσο θα υπερασπιστούμε τα συνταγματικά κατοχυρωμένα δικαιώματά μας.
Εμμεσες απειλές για βίαιες δράσεις σε πορείες
Αργότερα και μιλώντας στην εκδήλωση του κόμματος ο Ηλ.Κασιδιάρης μεταξύ άλλων υποστήριξε ότι η Χρυσή Αυγή δεν κατεβάζει οργανωμένα μπλοκ στις πορείες του Συντάγματος για να αποφύγει τις προβοκάτσιες, αλλά και την πιθανότητα να κάνει κάποιο «ρεμάλι... κομμάτια». «Αν κατέβουμε εμείς οργανωμένα, θα εμφανίσουν ένα ρεμάλι -ξέρουν αυτοί ποιους, να μας πετάξει μία μολότωφ, θα κάνουμε έναν από αυτούς κομμάτια και μετά θα λένε "μακριά από τη Χρυσή Αυγή, θα φέρει εμφύλιο πόλεμο».
Επιτέθηκε μάλιστα στη Νέα Δημοκρατία και την Αριστερά. «Είναι το κόμμα που όχι μόνο έφερε τους λαθρομετανάστες στην Ελλάδα, όχι μόνο διέλυσε τον κοινωνικό ιστό της χώρας με τον Παυλόπουλο που έλεγε «ελάτε στην Ελλάδα, είναι καλά στην Ελλάδα, θα σας ταΐζουμε όλους», αλλά εξέθρεψε το παρακράτος της Αριστεράς, όλα αυτά τα παρτάλια που δεν τα ακουμπάει κανείς».
Βουλευτής σηκώνει χουντικά σύμβολα
Η πλέον ωμή και σοκαριστική δήλωση ωστόσο προήλθε από την δήλωση του βουλευτή Επικρατείας Χρήστου Παππά, ο οποίος αναφέρθηκε στην σημαία που «μαζί με όλα τα λάβαρα που έχουμε σήμερα εδώ, δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να ξεδιπλώσουμε και να δείξουμε: είναι ο αναγεννώμενος φοίνικας με τον στρατιώτη». Αμέσως μετά, σήκωσε ο ίδιος μία σημαία με το σύμβολο της Χούντας των Συνταγματαρχών και τη φράση «21η Απριλίου»...




αφιερωμενο σε κατι φιλους αστυνομικους........με πολυ αγαπη απο τον ΗΛΙΑ
θα του κανουν αγωγη τα οργανα τους ή θα δεχτουν το ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ?????
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 27-11-2012, 21:51
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη !!!!!!!!!

Και να συμπληρώσω ότι αργότερα μιλώντας σε οπαδούς τους είπε ότι πλέον μπορούν νόμιμα να οπλοφορούν ως βουλευτές. Αλλα προνόμια δε δέχτηκαν αλλά αυτό ναι. Τώρα γιατί πρέπει να οπλοφορεί ο βουλευτής ενώ έχει αστυνομική προστασία....
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 27-11-2012, 21:55
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη !!!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων



αφιερωμενο σε κατι φιλους αστυνομικους........με πολυ αγαπη απο τον ΗΛΙΑ
θα του κανουν αγωγη τα οργανα τους ή θα δεχτουν το ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ?????
εμενα τωρα γιατι με μπερδευεις.,.,.,.


εγω δεν εκανα τιποτα παιδια.,.,.

Reply With Quote
  #4  
Παλιό 28-11-2012, 01:29
kostasmats Ο/Η kostasmats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: hlioupolh Athina
Μoto: δεν εχω
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή Απάντηση: Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη !!!!!!!!!

Οταν δε βαραει μεσοκοπες αρκουδιαρες βουλευτινες,τα βαζει με τους αστυνομικους...ενδιαφερον.Υπηρξε ανακοινωση απο την Ενωση Αστυνομικων Υπαλληλων
«Δεν σεβόμαστε τους βουλευτές της Χρυσής Αυγής»
κατα τα αλλα δεν νομιζω οτι θα χαλασει η σχεση τους με την μεριδα των αστυνομικων που τους στηριζει.Αλλωστε το πραγμα δειχνει οτι η ΧΑ σιγα σιγα αποκαλυπτεται,χαιρετησε ο αρχηγος φασιστικα με το καθαρο του χερι ,εντυπο κραξιμο για τους νεκρους του πολυτεχνειου,σηκωθηκε και το πουλακι τσιου...τουλαχιστον να γνωριζουν οι ψηφοφοροι τους, ποιους ψηφιζουν
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 28-11-2012, 18:22
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη !!!!!!!!!

Σιγη ιχθυος..
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 28-11-2012, 20:21
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη !!!!!!!!!

Τώρα που άρχισαν να τις τρώνε οι ψευτόμαγκες... τους φταίνε οι αστυνομικοί....

Δεν πας πολύ μακρυά με τη μαγκιά ρε φίλε..

σίγουρα θα βρεθεί πιό μάγκας από εσένα.. φυσικός νόμος

Για αυτό έχουμε ευνομούμενη κοινωνία κ πολιτεία....

Αλλά εκτός απόν μαγκια κ τον τσαμπουκά... κάτι άλλο υπάρχει????
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 28-11-2012, 22:01
geopoumid Ο/Η geopoumid βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: ΚΡΗΝΗ
Μoto: RAT BIKE
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή Απάντηση: Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη !!!!!!!!!

αυτα ειναι τα δυσκολα για μενα ,και προβληματιζομαι καθημερινα για αυτο το πραγμα που μεγαλωνει και καποια στιγμη θα κυβερνησει μακαρι να βγω ψευτης και μετα θα δουμε τι θα γινει .
Μπορει να χασεις σε χρημα μπορει να χασεις σε δοξα αλλα δεν μπορεις να χασεις την ελευθερεια τις σκεψεις και του λογου.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 05-12-2012, 11:56
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη !!!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα που άρχισαν να τις τρώνε οι ψευτόμαγκες... τους φταίνε οι αστυνομικοί....

Δεν πας πολύ μακρυά με τη μαγκιά ρε φίλε..

σίγουρα θα βρεθεί πιό μάγκας από εσένα.. φυσικός νόμος

Για αυτό έχουμε ευνομούμενη κοινωνία κ πολιτεία....

Αλλά εκτός απόν μαγκια κ τον τσαμπουκά... κάτι άλλο υπάρχει????
Για την 4 παράγραφο είσαι σίγουρος γιατί εγώ νομίζω ότι μας κυβερνάει ένα ματσο κλέφτες και δημοκράτες του κ....ου α και θέλω να ξέρω σε ποια χώρα υπάρχει η Κομματική πειθαρχία
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 05-12-2012, 12:07
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη !!!!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για την 4 παράγραφο είσαι σίγουρος γιατί εγώ νομίζω ότι μας κυβερνάει ένα ματσο κλέφτες και δημοκράτες του κ....ου α και θέλω να ξέρω σε ποια χώρα υπάρχει η Κομματική πειθαρχία
ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙς ΔΙΚΙΟ.,


ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥς ΞΑΝΑΜΑΤΑΨΗΦΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ

(ΤΟ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ)
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 05-12-2012, 12:32
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ολο το παραλήρημα Κασιδιάρη !!!!!!!!!

Οσο δε σπάει το κομματικό και προσωπικό συμφέρον του κάθε κολοελληνα τόσο και χειρότερα θα πηγαίνουμε
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:23.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!