GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 30-12-2012, 15:33
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Tα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστοτελείου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikigs Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεγλιστράς όμορφα αλλά μου αρέσεις.

Σωστό. Με αυτό το πλαστικό χρήμα που πλασάρησν στην Ελλάδα,Ιταλία, εσύ αγόρασες την βάρα σου

εχεις δικιο προς το λαιφ σταιλ .,.,.
αλλα αφου συμφωνουμε ειναι μια ωραια αρχη
Ας τους επιστρεψουμε οτι μας εδωσαν οι δανειστες.,., πλαστικο χρημα .,.,.ειναι η ευκαιρια μας
αν με καταλαβαινεις!!!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 30-12-2012, 17:23
nikigs Ο/Η nikigs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ath kentro
Μoto: bmw1200gs
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: Tα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστοτελείου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
εχεις δικιο προς το λαιφ σταιλ .,.,.
αλλα αφου συμφωνουμε ειναι μια ωραια αρχη
Ας τους επιστρεψουμε οτι μας εδωσαν οι δανειστες.,., πλαστικο χρημα .,.,.ειναι η ευκαιρια μας
αν με καταλαβαινεις!!!
Οκ. Κάνε εσύ πρώτος την αρχή. Δώσε πίσω τη βάρα σου, δώσε πίσω το μεγαλύτερο σπίτι που αγόρασες με δανεικά .......................
Το πάω αλλιώς γιατί δεν θέλω να νομίσεις οτι σου κάνω επίθεση σε εσένα προσωπικά
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 30-12-2012, 17:26
nikigs Ο/Η nikigs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ath kentro
Μoto: bmw1200gs
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: Tα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστοτελείου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
ο γερμανος ζει απο το πλαστικο χρημα που πλασαρησαν στην ελλαδα την ιταλια κτλ


το προβλημα ειναι οτι αλλοι τα εφαγαν αλλοι τα σπαταλησαν και περιμενουν απο εμενα να πουλησω το βαραντερο για να τους ξεχρεωσω.,.,.,.,

δεν προκειται να τους κανω την χαρη.,.,.

και το χειροτερο ειναι οτι συνεχιζουν να τρωνε.,.,.,.,.,.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nikigs Εμφάνιση μηνυμάτων
Οκ. Κάνε εσύ πρώτος την αρχή. Δώσε πίσω τη βάρα σου, δώσε πίσω το μεγαλύτερο σπίτι που αγόρασες με δανεικά .......................
Το πάω αλλιώς γιατί δεν θέλω να νομίσεις οτι σου κάνω επίθεση σε εσένα προσωπικά
Σου δίνω απάντηση γενικά σε νέο θέμα.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 30-12-2012, 23:08
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Tα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστοτελείου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ας κοιταξουμε τους Ελληνες λοιπον...............



Τι δείχνουν τα νέα στοιχεία του ΟΑΕΔ για την ανεργία. Αύξηση από μήνα σε μήνα. Οι περιοχές και οι ηλικίες που πλήττονται περισσότερο
news247Δεκέμβριος 17 2012 21:55


Αύξηση κατά 1,09% σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα και κατά 9,86% από τον Νοέμβριο του 2011 εμφανίζει ο αριθμός των εγγεγραμμένων ανέργων σύμφωνα με τα στοιχεία του Οργανισμού Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού, ενώ χάθηκαν 34.138 θέσεις εργασίας, έναντι 50.473 τον Οκτώβριο και 55.855 τον Νοέμβριο του 2011.

Συνολικά, οι εγγεγραμμένοι άνεργοι στα μητρώα του ΟΑΕΔ κατά το μήνα Νοέμβριο είναι 786.236 άτομα. Από αυτά 329.946 είναι άνδρες (ποσοστό 41,97%) και 456.290 είναι γυναίκες (ποσοστό 58,03%).
Η μεγαλύτερη ποσοστιαία αύξηση των εγγεγραμμένων ανέργων, μεταξύ των Περιφερειών να έχει καταγραφεί στην Περιφέρεια Ιόνιων Νήσων (19,15%) ενώ ο αριθμός των μακροχρόνια ανέργων έχει μειωθεί κατά 1.827 άτομα, ή κατά 0,54%, σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα, με τη μεγαλύτερη ποσοστιαία μείωση μεταξύ των Περιφερειών να έχει καταγραφεί στην Περιφέρεια Πελοποννήσου (-4,07%) και αύξηση κατά 48.380 άτομα με ποσοστιαία μεταβολή 16,81% από τον Νοέμβριο του 2011.
Στην ηλικιακή ομάδα από 30-54 ετών αναλογεί το 64,02% των εγγεγραμμένων ανέργων, στην ηλικιακή ομάδα κάτω των 30 αναλογεί το 25,84% και στην ηλικιακή ομάδα άνω των 55 ετών αναλογεί το 10,14%.
Στο εκπαιδευτικό επίπεδο δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης αναλογεί το 47,66% των εγγεγραμμένων ανέργων, στο εκπαιδευτικό επίπεδο υποχρεωτικής εκπαίδευσης (έως 3η Γυμνασίου) αναλογεί το 35,47%, στο εκπαιδευτικό επίπεδο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης το 15,72% και στο εκπαιδευτικό επίπεδο χωρίς εκπαίδευση αναλογεί το 1,15%.
Στους Έλληνες υπηκόους αναλογεί το 92,14% των εγγεγραμμένων ανέργων, στους υπηκόους τρίτων χωρών το 6,04% και στους υπηκόους της Ευρωπαϊκής Ένωσης το 1,81%.
Ο αριθμός των επιδοτούμενων ανέργων ανέρχεται σε 214.573 άτομα και εμφανίζεται αυξημένος κατά 36.008 άτομα, ποσοστό 20,17% σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα Οκτώβριο.
Από το σύνολο των επιδοτούμενων ανέργων, το 68,24% είναι κοινοί επιδοτούμενοι, το 22,18% είναι εποχικοί τουριστικών επαγγελμάτων επιδοτούμενοι, το 5,60% είναι εποχικοί λοιποί επιδοτούμενοι (αγροτικά), το 2,04% είναι επιδοτούμενοι σε οικοδόμο-τεχνικά επαγγέλματα, το 1,64% είναι εκπαιδευτικοί επιδοτούμενοι και το 0,31% είναι λοιποί επιδοτούμενοι.
Το σύνολο των εγγεγραμμένων ατόμων που δήλωσαν ότι δεν αναζητούν εργασία για το μήνα Νοέμβριο 2012 ανήλθε σε 186.468 άτομα, από τα οποία 41.033 είναι εγγεγραμμένα στο μητρώο του ΟΑΕΔ για χρονικό διάστημα ίσο ή και μεγαλύτερο των 12 μηνών και 145.435 εγγεγραμμένα για χρονικό διάστημα μικρότερο των 12 μηνών.
Οι αναγγελίες προσλήψεων μειώθηκαν κατά 26,24% σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα και αυξήθηκαν κατά 14,67% σε σχέση με τον Νοέμβριο του 2011.
Οι απολύσεις εμφανίζονται μειωμένες κατά 25,36% σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα και κατά 12,01% σε σχέση με τον Νοέμβριο του 2011). Μειωμένες κατά 33,66% είναι και οι λήξεις συμβάσεων ορισμένου χρόνου σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα και κατά 14,51% σε σχέση με τον Νοέμβριο του 2011.
Κατά 16,42% σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα και κατά 0,99% σε σχέση με τον Νοέμβριο του 2011 έχουν μειωθεί και οι οικειοθελείς αποχωρήσεις.
Το σύνολο των καταγγελιών συμβάσεων αορίστου χρόνου και των λήξεων συμβάσεων ορισμένου χρόνου ανέρχεται σε 81.189, το 64,64% του οποίου οφείλεται σε αποχωρήσεις από την αγορά εργασίας λόγω λήξεων συμβάσεων ορισμένου χρόνου. Το μέγεθος αυτό είναι μειωμένο κατά 30,95% από τον προηγούμενο μήνα Οκτώβριο και κατά 13,64% σε σχέση με τον Νοέμβριο του 2011.
Γενικά το Νοέμβριο του 2012 χάθηκαν 34.138 θέσεις εργασίας, έναντι 50.473 τον Οκτώβριο και 55.855 τον Νοέμβριο του 2011.


εχει δικιο ο ΓιωργηςΠ...............η κριση ειναι για τους λιγους και η αναπτυξη ειναι στο δρομο και ιδιαιτερα στο MALL της Κηφησιας
φυσικα και εχει δικιο ο ΓιωργηςΠ διοτι αυτοι που υπερδανειστηκαν πληττονται περισσοτερο απο ολους τους αλλους που δεν........τα εχω πει χιλιαδες φορες.
Η ανεργια ειναι αποτελεσμα αυτων των υπερδανεισμων , σταματησε η ροη χρηματος ηρθε η ανεργια.
Ο καθε αγροτης πικραμενος που δεν ηθελε να βλεπει χωμα ηρθε στην αθιηνα κι ανοιξε μαγαζι με οτιδηποτε.......το δανεικο μου χρημα τον συντηρουσε επι χρονια.
Ο καθε Χ αλλος Ελληνας χρησιμοποιωντας το πολιτικο μεσο γινοταν αχρηστος κηφηνας Δ.Υ...........το δανεικο χρημα πληρωνε τον μισθο του.
Ο καθε Χ γιατρος υπερσυνταγογραφουσε........το δανεικο χρημα πληρωνε τις φαρμακευτικες εταιρειες.
Ο καθε χ πολιτικος εκανε περιουσια περνωντας απο το Χ υπουργειο....το δανεικο χρημα πληρωνε τις επιλογες του.
κ.λ.π., κ.λ.π, κ.λ.π, κ.λ.π,.......................................
Κοιτα την δουλεια την δικη σου (σαν μαγαζατορα ελ. επαγγελματια εννοω) και αναρωτησου γιατι επεσε η ζητηση ή γιατι δεν πληρωνεσαι και θα διαπιστωσεις οτι ο λογος ειναι οτι σταματησαν τα δανεικα. Τα δανεικα σταματησαν διοτι ηταν τοσα πολλα που η παραγωγη της Ελλαδας δεν μπορουσε να τα εξωφλησει. Ποσες φορες θα στο πω? εσυ κι εγω δανειζομαστε για να παμε στην αραχωβα ¨η να φτιαξουμε το μαγαζι μας αλλα ολη η ελλαδα ξεπληρωνει το δανειο μας μεσα απο την σχεση παραγωγης και καταναλωσης. οταν η καταναλωση ειναι μεγαλυτερη της παραγωγης εχουμε χρεωκοπια και οτι αλλο συμβαινει σημερα και γραφεις πιο πανω. Εκει ειναι το ''ολοι μαζι τα φαγαμε'' και ''ολοι μαζι τα τρωμε''.....αν θελεις να το καταλαβεις Κωστα μου εχει καλως αν οχι.....εκει ειναι ο ΣΥΡΙΖΑ να μας ξανακανει ανθρωπους με την παραδοση της βιλας αμαλιας και των Πανεπιστημιων στα φιλαρακια τους τους αναρχοαυτονομους και αλλοδαπους. Τους δευτερους δε, ως αλλος ΑΓΠ θα τους πολιτογραφησει Ελληνες οπως εκανε ο ΑΓΠ με τους Ρωσσοποντιους και βουλιαξε το ΝΑΤ ετσι για να εχει τα απαιτουμενα ψηφαλακια για να εκλεγεται δια χρονια. Αμ δε................

Επισης, εξηγησε μου σε παρακαλω πως τα τρια ανεργα 20χρονα που πηρα το Σαββατο το βραδυ (24:00) απο την Νικαια (περιβολακι) επισκεπτονται τον Ρεμο δις τον μηνα και την Ιερα Οδο γενικως απαξ του μηνος? με τι λεφτα? με του μπαμπα φυσικα....και τι ειναι ο μπαμπας δηλαδη ο οποιος μενει και στην ''φτωχη'' Νικαια? Δεν ρωτησα δεν εμαθα............


Και κατι για το τελος, εμενα μην μου μιλας για ανεργια παραθετοιντας μου στοιχεια, ξερεις πολυ καλα οτι ειμαι μεσα στο συστημα και την βιωσα στο πετσι μου. Αλλα επειδη δεν ειχα ουτε ενα δανειο στο κεφαλι μου (σιγα μην εβαζα δανειο για 25 χρονια για να εχω υποτιθεται ενα δικο μου κεραμιδι) αντεξα. Οσοι δεν το εκαναν λυπαμαι αλλα ειναι αξιοι της τυχης τους και του μυαλου τους.

Θα ειχαμε πολυ λιγοτερη ανεργια και θα ζουσαμε λιγοτερο επωδυνες καταστασεις αν ειχαν φυγει καμια 200,000 ΔΥ των ΔΕΚΟ (ΝΠΙΔ) απο το 2010. Αλαλ ποιος χαλαει την εκλογικη του πελατεια? Ο ΣΥΡΙΖα επισης θα προσλαβει κια λλους και θα επαναφερει και τους μισθους εκει που ηταν..........ο ψευτης!!!!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 31-12-2012, 01:14
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Tα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστοτελείου

Οι πιο μάγγες του Forum είμαστε οι κάτοχοι των Η…..

Πήραμε δανεικό χρήμα από τους Γερμανούς και αγοράσαμε Αξιόπιστα Ανατολίτικα.
Λες να μας εκδικούνται . Εμείς πάντως θα ταξιδεύουμε. Δεν έχουμε ανάγκη τα ανταλλακτικά τους……………………………..
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 09-01-2013, 14:40
john68 Ο/Η john68 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: athina
Μoto: gs1200r
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή Απάντηση: Tα 10 αναπάντητα ερωτήματα ενός καθηγητή του Αριστοτελείου

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:56.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!