GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Σύντομες εξορμήσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 07-05-2013, 20:50
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Κυνηγώντας τη Dommie...

Μ.Τριτη πρωι βαραει το τηλεφωνο εξω απο τα Φουρνα.
Οταν στριβω δεν απαντω σκεφτομαι.
Πριν τη Δομνιστα αραζω στην ακρη ν ακουσω και να δω το ποταμι
που κανει τρελες με το φως και βλεπω την οθονη.
Μπιλαρας.
Πολλες φορες αφηνω τον καλουντα να ματα-επιχειρησει αλλα οχι τωρα.
Ελα μου λεει ποτε φευγεις?
Βασει προγραμματος σε λιγο αλλα ειμαι ηδη στη Δομνιστα φιλε.
Βρηκα νυφη στην Πατρα ρε συ κι ελεγα να παμε μαζι
για να την παρουμε κι απο κει να παμε στον καφε της Ξανθής!
Ειμια φορτωμενος ρε φιλε με τριπλετα, κρανη για τις γυναικες
κι αλλα αστεια οπως λαμπαδες κλπ.
Θα τα επαιρνα στην πλατη μου λεει κι εκει καταλαβα
πως βαρεσε για αλλη μια φορα φλεβα ο κυνηγος.
Κλεισαμε εριξα μια ματια τριγυρω και συνεχισα
με το μυαλο για λιγο στην μπλε αμερικανα
με το wiseco και την ανυπαρκτη ζωη.
Καλως να ορισει φιλε και καλως να ενηλικιωθει!!
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 08-05-2013, 01:04
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: Κυνηγώντας τη Dommie...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Vag Εμφάνιση μηνυμάτων
Το κείμενο ρολάρει σαν μπόξερ... κρίμα που αφορά εναν παροιιώδη βρόντακα μηδενικώ συγκινήσεων...

Αλλά πάλι τα γούστα είναι γούστα. Τις προάλλες μου έλεγε ένας γνωστό ότι πια ανάβει μόνο με γκόμενες με βρακί γιαγιαδίστικο, δεν μπορεί άλλο τα τάγκα και τα στρινγκ. Θέλει να πιάνει ένα τόπι ύφασμα λέει να γεμίζει η παλάμη του.

Πολλά χαϊκού στριμώχτηκαν στην τσουλήθρα που πάει από τον πρόσθιο λοβό μου στην γλώσσα μου αλλά στο μπερμπ επάνω θυμήθηκα τα αθάνατα λόγια του ποιητή "και τι μπορεί να πει κανείς για το βρακί της αλληνής;" και ετουμπέκιασα.

ΥΓ: Μόνο άμα πάρεις ντόμι να τσεκάρεις ότι δεν έχεις κάνα σφράγισμα χαλαρό γιατί μπορεί να ξεκινήσεις για τα βάθη του ορίζοντα και να καταλήξεις στε ιατρικό κέντρο κωμόπολης να γελάνε μαζί σου και οι ασκούμενοι.

Nα 'σαι καλά, για τα ...καλά σου λόγια!
Οι αυτόχθονες ιθαγενείς ασκούμενοι που γελάνε μαζί μου, δεν εμπίπτουν στη σφαίρα της προσοχής και του ενδιαφέροντός μου...
.
.
.
.
.
.
...αντιθέτως,
.
.
...μΕ απασχολεί να μην γελάνε τίποτα Αφρικανοί βοηθοί μάστορα, σε συνεργείο του Νίγηρα, με καμιά ακινητοποιημένη 1200adv από immobilizer ή καμιά "τελειωμένη" ESA...


Reply With Quote
  #33  
Παλιό 08-05-2013, 01:09
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: Κυνηγώντας τη Dommie...

To ταξίδι με το KTEΛ after midnight ήταν βελούδου και με το ετερόκλητο επιβατικό κοινό, αποκτούσε κι ανθρωπολογικό ενδιαφέρον...
Ένα ηλικιωμένο ζευγάρι όταν δεν ροχάλιζε σαν κομπρεσέρ με χαλαρωμένο ιμάντα, τηλεφωνούσε ανά μία ώρα σε κάποιον δυστυχή συγγενή, για να τον ενημερώνει ...πιά πόλη πέρασαν και ότι κατά τις 4.00' όπως αυτοί (και το ...ΚΤΕΛ) υπολόγιζαν θα έφταναν στην Πάτρα... Παρ' όλ' αυτά δεν χρειάζονταν να ξεσηκωθεί να τους παραλάβει, όπως του τόνιζαν, ξυπνώντας τον ανά μία ώρα, γιατί -βρε παιδάκι μου- θα παίρνανε ένα ταξί και θα πήγαιναν σπίτι!

Μία ευτραφής διανοούμενη -γκόθικ στάιλ- φοιτήτρια, ντυμένη σαν πλήρωμα καρναβαλικού άρματος, με ένα πολυσέλιδο αισθηματικό διήγημα τσέπης, μονίμως ανοιγμένο στα πόδια της, αφού κατέβασε 2 λουκανόπιττες στη στάση της Λάρισας, με βουλιμία αλιγάτορος Αμαζονίου, ζήτησε από τον οδηγό ν΄αλλάξει τη μουσική με τα καλαματιανά. Αντιμετώπισε τον Ζωϊδάκη live, ροκανίζοντας σαν πιράνχας 3 μεγάλες σακούλες τσιπς αλλά στο
φέρτε μου ποτήρια κι άλλα,
όλα θα τα κάνω γυάλα...”
... του Μίμη Γκιουλέκα, σηκώθηκε αποτροπιασμένη από τη δεύτερη σειρά και κατευθύνθηκε εκνευρισμένη προς την άδεια γαλαρία, κάνοντας σαφές ότι αν ήταν στο χέρι της, θα έβγαζε εκτός νόμου τη ρεμπετοφρίκ free jazz σκηνή του θεσσαλικού κάμπου...


Στην περιφεριακή μου όραση ενέπιπτε και μια ηλικιωμένη κυρία της γνωστής συνομοταξίας “γραία Λουτρακίου”, που ροχάλιζε κάνοντας ταβανοσκόπιση, με το στόμα ανοιχτό και την μασέλα βγαλμένη, έτοιμη να την καταπιεί. Αυτή, μπορώ να πω, ότι μΕ δημιούργησε ένα σχετικό άγχος, αλλά γρήγορα κατάλαβα ότι το ροχαλιτό της ήτανε “σικέ” και προσπαθούσε να ξεγελάσει τον εαυτό της και να αποκοιμηθεί...
Εγώ “χάθηκα” λίγο στο Μπράλο, για κανά μισάωρο.
Η φωνή του Σταύρου Ζούμπα -όμως- στο “να ζήσουν οι κομμώτριες...” μΕ ξύπνησε δίνοντας άλλο νόημα στο υπόλοιπο ταξίδι...

... και με κομμάτια όπως τον “καθρέφτη σου θα σπάσω” και την “αχαριστία” τα χιλιόμετρα εξαϋλώνονταν σαν τα πατατάκια της ευτραφούς γκόθικ διανοουμένης. Στο ρεφρέν του “είσαι το ηρεμιστικό μου” ξεπρόβαλε υποβλητική η γέφυρα του Ρίου.

Η ώρα ήταν 3.55'.
Ένα ταξίδι, με παραμορφωτικές αντανακλάσεις μιας ελληνικής πραγματικότητας, μια ρεαλιτέ άκρως ενδιαφέρουσα για τον ρέκτη της ακατέργαστης εμπειρίας, που μπορεί και αφουγκράζεται την ζωή ...και εκτός ζελατίνας ενός system 6!
Ώρα 4.10'. Τηλεφωνώ στο Βασίλη (Vaska).
Ώρα 6.30' έχουμε πιεί τους πολλαπλών βιάγκρα νεσκαφέ, έχουμε απαντήσει σε όλα τα αινίγματα της ζωής, και προσπαθούμε να εντάξουμε την “ιδεολογία του gsforum” στα σύγχρονα φιλοσοφικά ρεύματα, στο Λογικισμό του Λούντβιχ Βιτγκεστάιν, στη Φαινομενολογία του Έντμοντ Χουρσέλ και στον Υπαρξισμό του Σέρεν Κίρκεγκωρτ...
.
.

...μέχρι τη στιγμή, που οι διπλές racing Yoshimura της Dommie κάνουν την εξωτερική τζαμαρία του καταστήματος υπολογιστών του Βασίλη να χορεύει τσάρλεστον...




Συνεχίζεται...


ΥΓ1 Αυτά τα "χρόνια πολλά" με Γιώργηδες δεν τελειώνουν
ΥΓ2 Χρόνια πολλά στους Γιώργηδες
ΥΓ3 Περαστικά στον φίλο μου τον Ευτύχη
ΥΓ4 Ζητώ συγγνώμη δια το γκάστρωμα αλλά γράφω όποτε “κάτσει”...
Attached Images
File Type: jpg Ζούμπας.jpg (11.9 KB, 47 views)

Last edited by Uriah Heep; 08-05-2013 at 01:21.
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 08-05-2013, 09:02
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: Κυνηγώντας τη Dommie...

Βρέχει στα ταξιδιωτικά, βρέχει και στην καρδιά μου...
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 08-05-2013, 10:55
gentleman Ο/Η gentleman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: χαλκιδα
Μoto: Bmw f 650
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: Κυνηγώντας τη Dommie...

Καλημερα Billy! Να εχεις μια ομορφη μερα καλλιτεχνη της πενας!! Περιμενουμε τη συνεχεια!
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 08-05-2013, 15:14
Vag Ο/Η Vag βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Κυνηγώντας τη Dommie...

Oι Αφρικανοί μαστόροι είναι καλόκαρδοι άνθρωποι και με καμένη BMW ESA και με καμένη ηλεκτρονική χόντα το ίδιο γελάνε. Απλά εσύ δεν θα το έχεις ευχαριστηθεί μέχρι να χαλάσει, τόσο που να αξίζει ο περίγελος...

Και το γράφω μετα λόγου γνώσεως καθότι ο βρόνταξ της χόντα μου έχει αφήσει τη χείριστη των εντυπώσεων. Αλλά είπαμε τα γούστα είναι γούστα...

όσο για την απαραίτητη "εκλογίκευση" τους... ο γαίδαρος δεν χαλάει με τίποτα στην αφρική, τρώει ότι βρει και πίνει από λακούβες. Του κρεμάς και ένα Wiseko στο λαιμό από την τρύπα και το κάνεις κουδούνα racing.

Ελπίζω να μην με παρεξήγησες -πλάκα κάνω- και αυτή γιατί δε σε έκοψα για παρεξηγίαρη, αλλά χέρι καλό και με χιούμορ.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 08-05-2013, 15:53
Jimmakos Ο/Η Jimmakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Θέρμη Θεσ\νίκη
Μoto: την Χάιντι Domi 650
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή Απάντηση: Κυνηγώντας τη Dommie...

Απαιχτος Billy απαιχτος
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 08-05-2013, 19:51
vassilis68 Ο/Η vassilis68 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: Bmw R1150 GS
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή Απάντηση: Κυνηγώντας τη Dommie...

Περιμένουμε με αγωνία τη συνέχεια της διήγησης καθώς και μερικές φωτό του νέου έρωτα. Καλοτάξιδη και με πολλά ταξίδια να σε συντροφεύσει πιστά .
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 09-05-2013, 14:22
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: Κυνηγώντας τη Dommie...

Η χορτόπιττα μΕ έφυγε απ' το χέρι...
Φοράω” ένα ζαμανφού ύφος και βγαίνω “στο αδιάφορο” έξω...
Με την πρώτη ματιά ...πρόκειται για κόμματο!
Το βλέμμα μου καρφώνεται ...χαμηλά. Από πίσω η πινακίς γράφει ΚΕΟ (καίω) 16 (sweet little sixteen). Από μπροστά το extra ψυγείο λαδιού, στ' αριστερά, της δίνει μία εσάνς δυναμισμού, αποφασιστικότητας και αντοχής σε τροπικές θερμοκρασίες άνω των 45 υπό σκιά...
Πλησιάζω τον πωλητή και του λέω σοβαρά “αϊ ντού”...
Η αμερικάνα ξεπέρασε τις προσδοκίες μου.
Εξουσιοδότηση στην αστυνομία, τράπεζα για μπαγιόκο, μία κλασσική ντρίπλα και με 900 ευρώ, έχω πάρει το μωρό και φουλάρω έξω από την Πάτρα.

Ο καιρός είναι εξαιρετίκ και ντοπαρισμένος από τα ντουζένια της μικρής, περνάω τη γέφυρα και το κόβω δεξιά για Ναύπακτο, Δελφούς, Μπράλο κλπ κλπ.
Όχι δεν ευχόμουν “να 'ναι μακρύς ο δρόμος” γιατί η γυναίκα-τανάλια σε περίπτωση αργοπορίας, θα μ΄έσερνε κατ' ευθείαν στους πωλητές της Louis Vuitton, κάνοντας τους λήσταρχους της ανατολικής Μαυριτανίας να φαντάζουν σαν ιεραπόστολοι...
O επαρχιακός δρόμος με τις γλυκές στροφές προκαλούσε την ευέλικτη μικρή αμερικανίδα, για άγριο και πρωτόγονο οδηγικό σέξ...
.
...όμως τα σάπια ελαστικά, παλαιάς κοπής επί ναυαγίου Εξπρές Σάμινα, λόγω της σχετικής ακινησίας, μΕ υποχρέωσαν στην κλασσική μου αργή οδήγηση, που θα έσπρωχνε θιβετιανό ερημίτη σε υπερκατανάλωση του καφέ υγρού των αποστακτηρίων του Jack Daniels, για να ξεπεράσει την διογκούμενη κατάθλιψη λόγω βαρεμάρας...

Εγώ, για να περνάει η ώρα, σαν αναδυόμενο και ασυμβίβαστο μη αναγνωρισμένο -ακόμα- ταλέντο της ταξιδιωτικής παραλογοτεχνίας, άρχισα να ονειρεύομαι την μελλοντική στιγμή της συγγραφικής μου επιτυχίας, σαν έναν λαμπερό ανεμοστρόβιλο των φεστιβάλ, δεξιώσεων, συνεντεύξεων, γνωριμιών με γοητευτικές στάρλετ, εκδότες, πριβέ πάρτυ...
Ίσως ...ίσως κι ένα χρυσό αγαλματάκι συγγραφής κάποιου σεναρίου, να στόλιζε το άδειο ράφι του τζακιού μου στον Χολομώντα!

Έεεεεεεεελααα... εντάξει μη βαράτε...

Δεν είπα ότι θα καταξιωθώ και στα “αξιοσημείωτα” του Gsforum!!!




Συνεχίζεται...
Attached Images
File Type: jpg oscar παραλογοτεχνίας.jpg (6.8 KB, 12 views)

Last edited by Uriah Heep; 09-05-2013 at 14:45.
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 09-05-2013, 15:45
silvestros Ο/Η silvestros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Σερρες
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 1,945
Προεπιλογή Απάντηση: Κυνηγώντας τη Dommie...

θα σταμάτησε στην Ιτέα για καφεδάκι...

Last edited by silvestros; 09-05-2013 at 16:09.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:52.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!