GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Αυτοκίνητο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 09-05-2013, 10:30
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: RX7 & Drift: Βίντεο... φωτιά!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου δεν συγκριναμε αυτο το βιντεο με το pikes peak που στην τελικη ειναι αγωνας! Το βιντεο αυτο δεν ειναι αγωνας και ειναι ενα αμαξι στημενο για drift...μην τα μπερδευουμε

Ακριβως αυτο σχολιαζω.... το βιντεο με τον βατανεν εχει εξισου θεαματικο ντριφτ με το στημενο ΡΧ7 παρολο που προκειται για αγωνα. Θα περιμενα κατι πολυ θεαματικοτερο απο μια παραγωγη τετοιου τυπου οπως για παραδειγμα αυτες του Κεν Μπλοκ.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 09-05-2013, 11:01
evan400f Ο/Η evan400f βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Γεροβουνό, Καματερου
Μoto: HONDA DEAUVILLE 650 HONDA CB 400 FOUR 1976
Μηνύματα: 4,178
Προεπιλογή Απάντηση: RX7 & Drift: Βίντεο... φωτιά!

Reply With Quote
  #13  
Παλιό 10-05-2013, 20:06
Giannme Ο/Η Giannme βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Χανιά (Κρήτης)
Μoto: Bmw R1200Gs '08
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: RX7 & Drift: Βίντεο... φωτιά!

Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ για την αφιέρωση, ειναι όντως μαγεία ....
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 10-05-2013, 22:19
KostasGSA Ο/Η KostasGSA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Athens
Μoto: ΧΤ1200Ζ Super Tenere
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: RX7 & Drift: Βίντεο... φωτιά!

Καταπληκτικα αυτοκινητα τα rotary...
Σαν πρωην κατοχος RX8,αν εξαιρεσω την υπερβολικη καταναλωση,μονο καλα λογια εχω να πω για αυτο το αυτοκινητο. Τρομερο πατημα στο δρομο,ωραιο γλυκο γκαζι,μπλοκε,θεση οδηγησης,κιβωτιο...Πολλες αναμνησεις!
Και οπως καθε κατοχος RX8,το ονειρο μου και εμενα ηταν ενα RX7 FD3S,που παραλιγο καποτε να αγορασω αλλα το εχασα μεσα απο τα χερια μου...

Οποιος εχει κανει βολτα με RX7 μπορει να καταλαβει...
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 10-05-2013, 23:02
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: RX7 & Drift: Βίντεο... φωτιά!



Γιάννη πολλά τα γκάζια
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 10-05-2013, 23:05
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: RX7 & Drift: Βίντεο... φωτιά!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KostasGSA Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταπληκτικα αυτοκινητα τα rotary...
Σαν πρωην κατοχος RX8,αν εξαιρεσω την υπερβολικη καταναλωση,μονο καλα λογια εχω να πω για αυτο το αυτοκινητο. Τρομερο πατημα στο δρομο,ωραιο γλυκο γκαζι,μπλοκε,θεση οδηγησης,κιβωτιο...Πολλες αναμνησεις!
Και οπως καθε κατοχος RX8,το ονειρο μου και εμενα ηταν ενα RX7 FD3S,που παραλιγο καποτε να αγορασω αλλα το εχασα μεσα απο τα χερια μου...

Οποιος εχει κανει βολτα με RX7 μπορει να καταλαβει...
συμφωνώ σε ολα........ Τι μου θύμισες,κατεβαζες το σκιαστρο για τον ηλιο και εγραφε απο μεσα....."παρακαλουμε ελέγξτε την σταθμη του λαδιου καθε δευτερο φουλαρισμα βενζινης"....



αλλα κατα τα αλλα άπαιχτο σε στήσιμο σε παιχνιδι... και εγω δεν ειχα το κοσμος με τα 240 αλογα και το εξαρι που ηταν ολα τα λε7..... ειχα το τσαλεντς........εαν δεν εφτανα την ταχύτητα να ακουσω τον βομβητη δεν την αλλαζα.....
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 11-05-2013, 09:29
KostasGSA Ο/Η KostasGSA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Athens
Μoto: ΧΤ1200Ζ Super Tenere
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: RX7 & Drift: Βίντεο... φωτιά!

Ετσι ακριβώς...εγώ είχα το Cosmo με τα 231! Μετά τις 5-6 χιλιάδες στροφές έκανε τρελό ήχο...ειδικά όταν εφτανε στις 9500 που το 98% των υπολοίπων αυτοκινήτων δεν φτάνει!

Ευτυχώς έχω έναν καλό φίλο με Challenge που του έχει βάλει τουρμπινα 2871,γύρω στα 330 άλογα και με παει καμία βόλτα και μου περνάει...!
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 11-05-2013, 10:51
Giannme Ο/Η Giannme βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Χανιά (Κρήτης)
Μoto: Bmw R1200Gs '08
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή Απάντηση: RX7 & Drift: Βίντεο... φωτιά!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνώ σε ολα........ Τι μου θύμισες,κατεβαζες το σκιαστρο για τον ηλιο και εγραφε απο μεσα....."παρακαλουμε ελέγξτε την σταθμη του λαδιου καθε δευτερο φουλαρισμα βενζινης"....



αλλα κατα τα αλλα άπαιχτο σε στήσιμο σε παιχνιδι... και εγω δεν ειχα το κοσμος με τα 240 αλογα και το εξαρι που ηταν ολα τα λε7..... ειχα το τσαλεντς........εαν δεν εφτανα την ταχύτητα να ακουσω τον βομβητη δεν την αλλαζα.....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KostasGSA Εμφάνιση μηνυμάτων
Ετσι ακριβώς...εγώ είχα το Cosmo με τα 231! Μετά τις 5-6 χιλιάδες στροφές έκανε τρελό ήχο...ειδικά όταν εφτανε στις 9500 που το 98% των υπολοίπων αυτοκινήτων δεν φτάνει!

Ευτυχώς έχω έναν καλό φίλο με Challenge που του έχει βάλει τουρμπινα 2871,γύρω στα 330 άλογα και με παει καμία βόλτα και μου περνάει...!
Τελικά είμαστε πολλοί οι πρώην κάτοχοι wankel ... Στήσιμο - τιμόνι για σεμινάριο, γραμμικότητα ραπτομηχανής, ωραία αίσθηση - κοντές διαδρομές λεβιέ σασμαν( αν κ εγω είχα προβλήματα και μου είχαν αλλάξει τρία εγγύηση ) δεν ήταν πολυ γρήγορο το σασμαν του ( είχα το Cosmo -231) απο τα πρώτα στην Ελλάδα μαζι με του περιοδικού evo.. Πάντως δεν έβγαζε πολλα χλμ το μοτέρ εγω το έδωσα με 52000 αλλα είχα παρατηρήσει οτι αρχιζε να εχει καθοδική πορεία η συμπίεση και απο οτι ξέρω δεν βγάλανε ποτε πάνω απο 100000 χλμ.. Overall όμως το ψηφίζω .. Όπως έγραφε και ένας τίτλος στην τότε παρουσίαση του WANKELISTRA ΜΟΥ..!!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 11-05-2013, 11:10
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: RX7 & Drift: Βίντεο... φωτιά!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Giannme Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά είμαστε πολλοί οι πρώην κάτοχοι wankel ... Στήσιμο - τιμόνι για σεμινάριο, γραμμικότητα ραπτομηχανής, ωραία αίσθηση - κοντές διαδρομές λεβιέ σασμαν( αν κ εγω είχα προβλήματα και μου είχαν αλλάξει τρία εγγύηση ) .. Όπως έγραφε και ένας τίτλος στην τότε παρουσίαση του WANKELISTRA ΜΟΥ..!!
Μονο τα BMW σασμαν αντεχουν στα χερια σου φιλαρακι (βλεπε 335, GS)

WANKELISTRA MOY??
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 12-05-2013, 06:11
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Ήμουν κι εγώ πρώην κάτοχός του rx8 με τα 230κάτι άτια,όμορφο αμάξι,δε λέω.
Όμορφο κι από μέσα κι ας έτριζε κάπως.
Καλοστημένο επίσης...
Όμως,στην πραγματικότητα,τα άτια αυτά δεν τα έδειχνε,το στροφαριζα ψηλά καθώς αυτό ήθελε κι έτσι έδειχνε ότι πηγαίνει κιόλας,έμπαινε τουλάχιστον ωραία και πετούσε τον #### του καμαρωτά,κι αν ξεψυχουσε με την βοήθεια γκαζιού,συμπλέκτη και λεβιέ ταχυτήτων,ξυπνούσε...πισωκουνα,ανάποδα τιμόνια και δίπλωμά οπού μας έπαιρνε...
Δεν με τρέλανε όμως,πολύ φαγάνα στο καύσιμο,πολύ λάδι,το έσπρωξα μόλις διάβασα κάτι για πτώση συμπίεσης και ανοίγματος μοτέρ,τι διάολό,smart καβαλουσα???ας το ανοίξει άλλος,έτσι κι αλλιώς δεν με τρέλανε και ποτέ,πέρα από την εμφάνιση και το ωραίο στήσιμο πού είχε...
Πήγα σε m3 και βρήκα την υγεία μου...πήρα κι ένα mini για να απολαμβάνω στροφιλικη και όλα good...
Θα είχε πάντως ενδιαφέρον να δούμε κάποιο διάδοχό μελλοντικά.αλλά πιο αξιόπιστο,γιατί το συγκεκριμένο,φούσκα ήταν πού ξεφουσκώσει και μετά ψαχνόμασταν πού να τα δώσουμε.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Last edited by taksidiotis; 12-05-2013 at 06:13.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!