GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 16-07-2013, 10:01
kokni Ο/Η kokni βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: F650GS '08
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα το πρωϊ επεστράφησαν μέσω τραπέζης τα 250 ευρώ της προκαταβολής. Λυπάμαι πολύ που δεν προχώρησε η πώληση από πλευράς του TSA και πραγματικά έχω μείνει με την περιέργεια τι στην ευχή προσπαθούσε να κάνει τόσους μήνες. Τον ευχαριστώ όμως γιατί τελικώς επέστρεψε τα χρήματα που μου είχε ζητήσει ως προκαταβολή. Ευχαριστώ επίσης όλους τους συμφορουμίτες που βοήθησαν με το θέμα αυτό

Last edited by kokni; 16-07-2013 at 10:08.
Reply With Quote
  #92  
Παλιό 16-07-2013, 10:05
efthimis petroupoli Ο/Η efthimis petroupoli βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: petroupoli
Μoto: bmw f800gs
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

εγω γιατι νομιζω οτι δεν το εκανε απο την καλη του την καρδια απλα την σακουλευτηκε με οσα ειδε να γραφοντε εδω μεσα?
Reply With Quote
  #93  
Παλιό 16-07-2013, 10:05
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kokni Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλους. Σήμερα το πρωϊ επεστράφησαν μέσω τραπέζης τα 250 ευρώ της προκαταβολής. Λυπάμαι πολύ που δεν προχώρησε η πώληση από πλευράς του TSA και πραγματικά έχω μείνει με την περιέργεια τι στην ευχή προσπαθούσε να κάνει τόσους μήνες. Τον ευχαριστώ όμως γιατί τελικώς επέστρεψε τα χρήματα που μου είχε ζητήσει ως προκαταβολή.
Το ενδεχομενο να τα "εφαγε" για υποχρεωσεις λογω ανεργιας και ανεχειας και μετα να μην ειχε τον τροπο να στα επιστρεψει...παιζει.Βεβαια αυτο δεν ειναι λογος να μην σε παρει ενα τηλεφωνο και να εξηγησει ευθεως ποιο ειναι το προβλημα για να βρεθει λυση ή να κανει λιγη υπομονη...εννοειται οτι σφαλμα του!

Προσωπικα αλλά νομιζω και σε ολους πρεπει ολη αυτη η ιστορια να μάς κανει λιγο πιο επιφυλακτικους,λογω και πιο δυσκολων καιρων και ειδικα αν κανουμε συναλλαγες με αγνωστους.

Ολα καλα λοιπον οσον αφορα στα χρηματα.
Reply With Quote
  #94  
Παλιό 16-07-2013, 10:13
kokni Ο/Η kokni βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: F650GS '08
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ενδεχομενο να τα "εφαγε" για υποχρεωσεις λογω ανεργιας και ανεχειας και μετα να μην ειχε τον τροπο να στα επιστρεψει...παιζει.Βεβαια αυτο δεν ειναι λογος να μην σε παρει ενα τηλεφωνο και να εξηγησει ευθεως ποιο ειναι το προβλημα για να βρεθει λυση ή να κανει λιγη υπομονη...εννοειται οτι σφαλμα του!

Προσωπικα αλλά νομιζω και σε ολους πρεπει ολη αυτη η ιστορια να μάς κανει λιγο πιο επιφυλακτικους,λογω και πιο δυσκολων καιρων και ειδικα αν κανουμε συναλλαγες με αγνωστους.

Ολα καλα λοιπον οσον αφορα στα χρηματα.
Μα είχα την πρόθεση να του δώσω επιπλέον 220 ευρώ αν μου έστελνε το κινητό. Οποιαδήποτε δυσκολία αν είχε μπορούσε πράγματι να τηλεφωνήσει και να συνεννοηθούμε - εδώ περίμενα δύο μήνες χωρίς συνεννόηση. Αν πάλι το κινητό δεν υπήρξε ποτέ, τι κακοστημένη απάτη είναι αυτή?

Γενικά αγοράζω πολλά πράγματα από το φόρουμ, νομίζω mathosala από εσένα είχα πάρει μια ζελατίνα πριν χρόνια (?), δεν είχα ποτέ δυσκολία με κανένα και ομολογώ ότι ήμουν εντελώς ανυποψίαστος ότι μέσα από το gsforum θα μπορούσα να είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Τι να πω...
Reply With Quote
  #95  
Παλιό 16-07-2013, 10:25
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kokni Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα είχα την πρόθεση να του δώσω επιπλέον 220 ευρώ αν μου έστελνε το κινητό. Οποιαδήποτε δυσκολία αν είχε μπορούσε πράγματι να τηλεφωνήσει και να συνεννοηθούμε - εδώ περίμενα δύο μήνες χωρίς συνεννόηση. Αν πάλι το κινητό δεν υπήρξε ποτέ, τι κακοστημένη απάτη είναι αυτή?

Γενικά αγοράζω πολλά πράγματα από το φόρουμ, νομίζω mathosala από εσένα είχα πάρει μια ζελατίνα πριν χρόνια (?), δεν είχα ποτέ δυσκολία με κανένα και ομολογώ ότι ήμουν εντελώς ανυποψίαστος ότι μέσα από το gsforum θα μπορούσα να είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Τι να πω...
Φιλε δυστυχως και στα Φορουμ και στην ζωη "δεν ειναι ολα τα δαχτυλα ιδια".Τεσπα δες το σαν μια εμπειρια ακομη οτι συνεβη και εχε το κατα νου για το απο δω και περα.
Οσο για το κινητο εικασιες δεν μπορω να κανω αφου δεν ξερει κανεις τι συνεβη επι πραγματικου.Παιζουν πολλα ενδεχομενα...Οτι εχει αδικο ο πωλητης ως συναλλαγη ειναι βεβαιο.Αλλά συμβαινουν και ετσι δυστυχως οπότε λες καλη καρδια και προχωρας αφου εισαι οκ στα χρηματα που εδωσες.

Εμενα μού μενει παντως,περαν των αλλων,και ενισχυεται και η αποψη μου,οτι μεσω τού GSforum θα εβρισκες 100% λυση...οποια κι αν ηταν αυτη
Reply With Quote
  #96  
Παλιό 16-07-2013, 10:34
spirossam Ο/Η spirossam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Μπράβο ρε φίλε τέλος καλό όλα καλά!
Έστω και μετά από τόσο καιρό

Να πω και εγώ ένα σενάριο που είχε παίξει πιο παλιά με ''παγκόσμια'' αντιπροσωπεία μηχανών εκεί στη Λ.Αλεξάνδρας.
Έπαιρναν προκαταβολές πελατών,δεν έφερναν ποτέ τις μηχανές στους πελάτες και απλά επέστρεφαν τα χρήματα μετά από 3-4-5-6 μήνες.....
Reply With Quote
  #97  
Παλιό 16-07-2013, 10:38
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

τέλος καλό όλα καλά !

Μπράβο στα παιδιά που βοήθησαν ηθικά και πρακτικά στο πρόβλημα....
Reply With Quote
  #98  
Παλιό 16-07-2013, 11:25
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

αφού δεν είχε τη "τόλμη" να σου εξηγήσει αν υπήρχε αντικειμενική αδυναμία ολοκλήρωσης της πώλησης ή της επιστροφής της προκαταβολής, εκτιμώ ότι :
εάν ΔΕΝ εκδηλώναμε όλοι εμείς έμπρακτα τη βοήθειά μας με την αναζήτηση τηλεφώνων, διευθύνσεων και διάθεση χρήσης ήπιων τρόπων επιστροφής των χρημάτων.......εσύ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΦΡΑΓΚΟ....

Reply With Quote
  #99  
Παλιό 16-07-2013, 11:37
astegos Ο/Η astegos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Καλαμάτα
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spirossam Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο ρε φίλε τέλος καλό όλα καλά!
Έστω και μετά από τόσο καιρό

Να πω και εγώ ένα σενάριο που είχε παίξει πιο παλιά με ''παγκόσμια'' αντιπροσωπεία μηχανών εκεί στη Λ.Αλεξάνδρας.
Έπαιρναν προκαταβολές πελατών,δεν έφερναν ποτέ τις μηχανές στους πελάτες και απλά επέστρεφαν τα χρήματα μετά από 3-4-5-6 μήνες.....
εγώ έστειλα 900€ μέσω western union για αγορά μηχανής από Αγγλία και αφού είχε προηγηθεί τηλεφωνική επικοινωνία με το κατάστημα. όλα ήταν καλά μέχρι που ''εικονικά'' η μηχανή έφτασε στην Αθήνα. εκεί μου ζήτησαν περισσότερα χρήματα γιατί λέει κάποιοι πελάτες τους κορόιδευαν!
τους είπα όχι και ξαφνικά κλείδωασαν τα site της εταιρεία και της μεταφορικής. καταγγελία στην western union, καταγγελία στην Αστυνομία...π'ηρα τα @ρχίδια μου!
Reply With Quote
  #100  
Παλιό 16-07-2013, 11:54
DoctorAbo Ο/Η DoctorAbo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωρίζει κανείς τον TSA?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kokni Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα είχα την πρόθεση να του δώσω επιπλέον 220 ευρώ αν μου έστελνε το κινητό. Οποιαδήποτε δυσκολία αν είχε μπορούσε πράγματι να τηλεφωνήσει και να συνεννοηθούμε - εδώ περίμενα δύο μήνες χωρίς συνεννόηση. Αν πάλι το κινητό δεν υπήρξε ποτέ, τι κακοστημένη απάτη είναι αυτή?

Γενικά αγοράζω πολλά πράγματα από το φόρουμ, νομίζω mathosala από εσένα είχα πάρει μια ζελατίνα πριν χρόνια (?), δεν είχα ποτέ δυσκολία με κανένα και ομολογώ ότι ήμουν εντελώς ανυποψίαστος ότι μέσα από το gsforum θα μπορούσα να είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Τι να πω...
Νομίζω ότι εφόσον τελικά ο TSA αποκατέστησε οικειοθελώς το πρόβλημα που δημιούργησε, (έστω και με δική σου ψυχική ταλαιπωρία) είμαστε ο.κ.
Ενδεχομένως μέσα από όλο αυτό βοήθησες τον TSA να σκεφτεί και να γίνει καλύτερος άνθρωπος !
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:13.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!