GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ιδέες και σχόλια.

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 08-10-2010, 00:45
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Άχρηστη πληροφορία

Είμαι νέος στην παρέα σας αλλά επαγγελματίας της πληροφορικής (ας μην μπούμε σε λεπτομέρειες τώρα όποιος θέλει να μάθει με π.μ.). Έκανα μία παρατήρηση όπως γυρνοβόλαγα στις σελίδες του φόρουμ και θέλω να την μοιραστώ μαζί σας και ιδιαίτερα με τους ανθρώπους που κόπιασαν γι' αυτό το πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Δεν θέλω να το παίξω πονηρός ούτε και ξερολας και ίσως να έχει ξαναγραφτεί ή να το έχετε ήδη σκεφτεί.

Πιστεύω λοιπόν ότι θα ήταν από πολλές απόψεις πιό σωστό όταν κάποιος κάνει quote (παράθεση) στην κουβέντα κάποιου άλλου να μην γίνονται "παράθεση " και οι φωτογραφίες
1) γιατί μιλάμε για πραγματικά άχρηστο υλικό που ξανααποθηκεύεται με ότι αυτό συνεπάγεται (έξτρα αποθηκευτικός χώρας κλπ)
2) είναι κουραστικό πχ να βάλω εγώ 5 φωτό σε ένα ποστ και μετά κάποιος άλλος να κάνει παράθεση στο δικό μου ποστ και να ξανακουβαλήσει τις ίδιες 5 φωτό δυό γραμμές πιό κάτω.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, το είδα το δούλεψα λίγο στο μυαλό μου και σας το είπα.

Φιλικά πάντα Βασίλης

Reply With Quote
  #2  
Παλιό 08-10-2010, 00:49
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Άχρηστη πληροφορία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι νέος στην παρέα σας αλλά επαγγελματίας της πληροφορικής (ας μην μπούμε σε λεπτομέρειες τώρα όποιος θέλει να μάθει με π.μ.). Έκανα μία παρατήρηση όπως γυρνοβόλαγα στις σελίδες του φόρουμ και θέλω να την μοιραστώ μαζί σας και ιδιαίτερα με τους ανθρώπους που κόπιασαν γι' αυτό το πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Δεν θέλω να το παίξω πονηρός ούτε και ξερολας και ίσως να έχει ξαναγραφτεί ή να το έχετε ήδη σκεφτεί.

Πιστεύω λοιπόν ότι θα ήταν από πολλές απόψεις πιό σωστό όταν κάποιος κάνει quote (παράθεση) στην κουβέντα κάποιου άλλου να μην γίνονται "παράθεση " και οι φωτογραφίες
1) γιατί μιλάμε για πραγματικά άχρηστο υλικό που ξανααποθηκεύεται με ότι αυτό συνεπάγεται (έξτρα αποθηκευτικός χώρας κλπ)
2) είναι κουραστικό πχ να βάλω εγώ 5 φωτό σε ένα ποστ και μετά κάποιος άλλος να κάνει παράθεση στο δικό μου ποστ και να ξανακουβαλήσει τις ίδιες 5 φωτό δυό γραμμές πιό κάτω.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, το είδα το δούλεψα λίγο στο μυαλό μου και σας το είπα.

Φιλικά πάντα Βασίλης


Γειά σου Βασίλη πατριώτη! Πιστεύω ότι όταν κάποιος κάνει παράθεση, έχει την δυνατότητα να σβήσει τις φωτό από το θέμα πρίν το ανεβάσει.


Jefe
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 08-10-2010, 07:38
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Άχρηστη πληροφορία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Jefe Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σου Βασίλη πατριώτη! Πιστεύω ότι όταν κάποιος κάνει παράθεση, έχει την δυνατότητα να σβήσει τις φωτό από το θέμα πρίν το ανεβάσει.


Jefe
Μπορεί όπως λες να σβήσει αλλά δεν σβήνει και ο server γεμίζει. Δείτε λοιπόν σοβαρά στις παραθέσεις να γίνεται επανάληψη μόνο του κειμένου.

Γειά σου και σένα Πατρινέ, ελπίζω κάποια μέρα και από κοντά.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 08-10-2010, 08:17
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Άχρηστη πληροφορία

Γειά σου και σένα Πατρινέ, ελπίζω κάποια μέρα και από κοντά.






Jefe
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 08-10-2010, 16:59
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Άχρηστη πληροφορία

Καλωσόρισες φίλε Βασίλη κατ' αρχήν στην παρέα μας!

Πολύ σωστή η επισήμανσή σου.
Πραγματικά, είναι κουραστικό να φορτώνονται οι σελίδες με άσκοπες παραθέσεις φωτό.
Ιδιαιτέρως σε συνδέσεις με χαμηλή ταχύτητα, σου βγαίνει η ψυχή μέχρι να φορτώσουν οι σελίδες, συνεπεία των παραθέσεων των φωτό.
Από την άλλη, εάν έχει προχωρήσει τι θέμα και οι αρχικές φωτό είναι σελίδες πίσω, δεν θα ήταν άσκοπο να ξαναμπούν με παράθεση για να τις δουν και όσοι μπήκαν στο τελευταίο μήνυμα.

Σε κάθε περίπτωση, σε ευχαριστούμε για την συμβουλή και κυρίως για το ενδιαφέρον!

.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 08-10-2010, 18:03
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: Άχρηστη πληροφορία

OK as you wish.

Reply With Quote
  #7  
Παλιό 22-10-2010, 09:59
basilis76 Ο/Η basilis76 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW R1150GS
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Άχρηστη πληροφορία

Reply With Quote
  #8  
Παλιό 22-10-2010, 10:04
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Άχρηστη πληροφορία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vaska Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι νέος στην παρέα σας αλλά επαγγελματίας της πληροφορικής (ας μην μπούμε σε λεπτομέρειες τώρα όποιος θέλει να μάθει με π.μ.). Έκανα μία παρατήρηση όπως γυρνοβόλαγα στις σελίδες του φόρουμ και θέλω να την μοιραστώ μαζί σας και ιδιαίτερα με τους ανθρώπους που κόπιασαν γι' αυτό το πολύ ωραίο αποτέλεσμα. Δεν θέλω να το παίξω πονηρός ούτε και ξερολας και ίσως να έχει ξαναγραφτεί ή να το έχετε ήδη σκεφτεί.

Πιστεύω λοιπόν ότι θα ήταν από πολλές απόψεις πιό σωστό όταν κάποιος κάνει quote (παράθεση) στην κουβέντα κάποιου άλλου να μην γίνονται "παράθεση " και οι φωτογραφίες
1) γιατί μιλάμε για πραγματικά άχρηστο υλικό που ξανααποθηκεύεται με ότι αυτό συνεπάγεται (έξτρα αποθηκευτικός χώρας κλπ)
2) είναι κουραστικό πχ να βάλω εγώ 5 φωτό σε ένα ποστ και μετά κάποιος άλλος να κάνει παράθεση στο δικό μου ποστ και να ξανακουβαλήσει τις ίδιες 5 φωτό δυό γραμμές πιό κάτω.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, το είδα το δούλεψα λίγο στο μυαλό μου και σας το είπα.

Φιλικά πάντα Βασίλης

Σωστό. Αλά φίλε μου μην παραμείνουμε εκεί.... Μαθήματα (δωρεάν) γίνωνται δεκτά.
Ιδού η Πρέβεζα Ιδού και τα Γιάννενα που έλεγαν και οι Αρχαίοι.......
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 22-10-2010, 10:33
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Άχρηστη πληροφορία

Φυσικα και ΔΕΝ ξοδευεται ο χωρος Σερβερ!! Οι φωτογραφιες ειναι ως επι το πλειστον λινκς που παραπεμπουν σε ΜΙΑ φωτογραφια!

Αυτο που ξοδευεται ειναι το Bandwidth που παρεχει ο παροχος του δικτυακου τοπου, ο οποιος πληρωνεται με βαση το ογκο δεδομενων που κινουνται απο και προς τον δικτυακο τοπο, καθως και τον αριθμο των συγχρονως συνδεσεων προς τον τοπο (δηλαδη ποσα μελη μπορει να ειναι συνδεδεμενα).

Συμφωνω βεβαια οτι ειναι κουραστικο να γεμιζουν οι σελιδες με επαναλαμβανομενες φωτογραφιες και βιντεο. Οποτε ας προσεξουμε να διαγραφουμε τα λινκς των φωτο απο τις "παραθεσεις"...
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 08-09-2011, 15:43
xkoukos Ο/Η xkoukos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Τύρναβος
Μoto: R1200GS 07'
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή Απάντηση: Άχρηστη πληροφορία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Φυσικα και ΔΕΝ ξοδευεται ο χωρος Σερβερ!! Οι φωτογραφιες ειναι ως επι το πλειστον λινκς που παραπεμπουν σε ΜΙΑ φωτογραφια!

Αυτο που ξοδευεται ειναι το Bandwidth που παρεχει ο παροχος του δικτυακου τοπου, ο οποιος πληρωνεται με βαση το ογκο δεδομενων που κινουνται απο και προς τον δικτυακο τοπο, καθως και τον αριθμο των συγχρονως συνδεσεων προς τον τοπο (δηλαδη ποσα μελη μπορει να ειναι συνδεδεμενα).

Συμφωνω βεβαια οτι ειναι κουραστικο να γεμιζουν οι σελιδες με επαναλαμβανομενες φωτογραφιες και βιντεο. Οποτε ας προσεξουμε να διαγραφουμε τα λινκς των φωτο απο τις "παραθεσεις"...

Πολυ σωστά λες οτι δε ξοδευεται χώρος στο σερβερ, αλλά ούτε και bandwidth καθώς το pc σου θα την κατεβάσει ΜΙΑ φορα την φωτό αλλα μπορεί να την δίξει ΠΟΛΛΕΣ φορες μέσα στην ίδια σελίδα...


Αλλωστε ο πάροχος που χρησιμοποιεί το gsforum δε μασάει απο αυτά!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!