GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 24-07-2012, 15:52
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Με συγκίνησε ο "μικρός"

Μοιράζομαι μαζί σας τα παρακάτω, έτσι, για μένα. Γιατί με συγκίνησε ο μικρός! Γιατί έχω βαρεθεί όλη αυτή μιζέρια !! Γιατί τώρα βλέπω τον κόσμο λίγο ομορφότερο !!

Jason XT, κατά κόσμο Ιάσων. Είναι φοιτητής στα Χανιά, στα ΤΕΙ, εδώ και δύο χρόνια. Οδηγεί μηχανάκι/μηχανή εδώ και τέσσερα χρόνια. Πάντα εντός του νόμιμου πλαισίου σύμφωνα με την ηλικία του και το Δίπλωμα Οδήγησης. (στην αρχή 50cc κλπ)

Ήρθε που λέτε στο σπίτι, στην Αθήνα, στην αρχή του μήνα, μετά το τέλος της εξεταστικής περιόδου, έκατσε μόνο μία εβδομάδα και μετά πίσω στα Χανιά για αναζήτηση εποχιακής εργασίας. Τον είδα πολύ λίγο, καθώς έχω καταφέρει μεν να δουλεύω σε δύο δουλειές αλλά λεφτά να μην έχω δε, και τα είπαμε πολύ πιο λίγο. Γενικά είμαι σε μία κατάσταση προκαταθλιπτική άν όχι καταθλιπτική, ότι και αν σημαίνει αυτό.

Και χτές το πρωϊ βλέπω στο blog, ναι έχει και από αυτό και είναι και καλό blog (http://jasonxt.blogspot.gr/) για μηχανές, να μου έχει αφιερώσει το κάτω θέμα:


Σάββατο, 21 Ιουλίου 2012

http://jasonxt.blogspot.gr/

Αναρτήθηκε από Jason XT στις 3:13 μ.μ.

Όλα είναι δρόμος...

Υπάρχουν στιγμές που κοιτάω την μηχανή παρκαρισμένη έξω από την πόρτα μου και αισθάνομαι ότι άμα είχε στόμα θα μου ούρλιαζε «Πήγαινε με βόλτα, βαρέθηκα να σου κάνω το παπί. Θέλω να με φορτώσεις, να φορέσεις τα καλά σου και να με βγάλεις να κάνουμε χλμ παρέα!»

Πολλές φόρες υπάρχουν παράγοντες που μας κρατάνε μακριά από την καλή μας. Είτε είναι χρόνος, είτε είναι οικονομικό, είτε υποχρεώσεις είναι ένα “εμπόδιο” που δεν μας αφήνει να ανεβούμε στην μηχανή μας και να φύγουμε. Αλλά όταν την ξαναβάλουμε μπροστά και την ακούσουμε να γουργουρίζει ανυπομονώντας για την πρώτη γκάζια όλα αυτά φεύγουν μακριά και ξαφνικά δεν χρειαζόμαστε τίποτα άλλο παρά μόνο να κουμπώσουμε το μπουφάν, να δέσουμε το κράνος και να ανεβούμε πάνω....

Μου τυχαίνει συχνά, για διαφόρους λόγους, να πέφτει η ψυχολογία μου, μου φταίνε όλα, δεν έχω όρεξη για τίποτα κλπ. Όταν όμως ξανακαβαλάω, έστω και για μια κοντινή απόσταση εντός πόλης είναι σαν να ξυπνάω κατα κάποιο τρόπο και δεν θέλω να κατέβω. Τελικά όταν είμαι καβάλα στην μηχανή μου νιώθω πραγματικά ελεύθερος χωρίς προβλήματα να με κατατρώνε και όταν χαιρετάω έναν άλλο μηχανόβιο στον δρόμο χαίρομαι όταν με χαιρετάει πίσω γιατί ξέρω ότι εκείνη την στιγμή νιώθει όπως νιώθω και εγώ.

Πάντα με το που γυρνάω από την τελευταία βόλτα πιάνω τον εαυτό μου να οργανώνει την επόμενη και έτσι συνειδητοποίησα ότι το τέλος κάθε βόλτας είναι, απλά, η αρχή της αντίστροφης μέτρησης μέχρι την επόμενη και ότι και να μας συμβαίνει που μας χαλάει είναι απλά ο λόγος για να περάσουμε ακόμα καλύτερα όταν θα πάμε βόλτα...

Αφιερωμένο στον πατέρα μου που με γνώρισε σε όλο αυτόν τον υπέροχο κόσμο της μηχανής και για να θυμηθεί ότι πρέπει να χαμογελάει που και που!




Όπως είπα και στην αρχή, τώρα βλέπω τον κόσμο λίγο ομορφότερο!!


Σημείωση: Η φωτό είναι από motoεκδρομή με Ιάσων (JasonXT) και Τώνια (Eltonia) Βλ. σύζυγο, πηγαίνοντας για τον Κοσμά, Νομός Αρκαδίας, κάπου ανάμεσα στο Κιβέρι και στο Ξηροπήγαδο.

Last edited by steliosx; 24-07-2012 at 15:54.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 24-07-2012, 15:55
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Με συγκίνησε ο "μικρός"

Reply With Quote
  #3  
Παλιό 24-07-2012, 16:11
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Με συγκίνησε ο "μικρός"

μπραβο στον "μικρο"...
εχει πιασει το νοημα του μοτοσυκλετισμου...αλλα και οχι μονο...!!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 24-07-2012, 18:48
kornlaz Ο/Η kornlaz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: 1200gs(2010)
Μηνύματα: 5,341
Προεπιλογή Απάντηση: Με συγκίνησε ο "μικρός"

Reply With Quote
  #5  
Παλιό 24-07-2012, 18:53
tolhs Ο/Η tolhs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: volos
Μoto: gs 1200
Μηνύματα: 2,961
Προεπιλογή Απάντηση: Με συγκίνησε ο "μικρός"

Reply With Quote
  #6  
Παλιό 24-07-2012, 19:03
spirossam Ο/Η spirossam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 393
Προεπιλογή Απάντηση: Με συγκίνησε ο "μικρός"

Πολύ σοφά λόγια έστω και από ''μικρό''

Να είστε καλά και οι 2 και πάντα όρθιοι
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 24-07-2012, 19:29
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Με συγκίνησε ο "μικρός"

Γιατί η νέα γενιά είναι κατά πολλή καλύτερη απο εμάς.


Απλά εμείς αυτόδέν μπορούμε να το ανεχτούμε .................
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 24-07-2012, 20:51
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: Με συγκίνησε ο "μικρός"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από spirossam Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ σοφά λόγια έστω και από ''μικρό''
Να είστε καλά και οι 2 και πάντα όρθιοι
Σε ευχαριστώ πολύ. Να είμαστε ΟΛΟΙ καλά και πάντα ΟΡΘΙΟΙ (και όχι μόνο μοτοσυκλετιστικά!!)
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί η νέα γενιά είναι κατά πολλή καλύτερη απο εμάς.
Απλά εμείς αυτόδέν μπορούμε να το ανεχτούμε .................
Ναπολέων δεν είναι θέμα αν το ανεχόμαστε ή όχι, είναι θέμα αν μπορούμε να διαχειριστούμε το γεγονός ότι η νέα γενιά ΕΙΝΑΙ καλύτερη. Πρέπει να μάθουμε να τους εμπιστευόμαστε !!
Στο κάτω κάτω εμείς τα κάναμε σ___ά, όχι αυτοί. Αυτοί όμως θα τα "λουστούνε"
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 24-07-2012, 21:00
Major_Goose Ο/Η Major_Goose βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: AGIA PARASKEYH - ATHENS - GREECE
Μoto: R 1150 GS ADVE
Μηνύματα: 734
Προεπιλογή Απάντηση: Με συγκίνησε ο "μικρός"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από steliosx Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου τυχαίνει συχνά, για διαφόρους λόγους, να πέφτει η ψυχολογία μου, μου φταίνε όλα, δεν έχω όρεξη για τίποτα κλπ. Όταν όμως ξανακαβαλάω, έστω και για μια κοντινή απόσταση εντός πόλης είναι σαν να ξυπνάω κατα κάποιο τρόπο και δεν θέλω να κατέβω. Τελικά όταν είμαι καβάλα στην μηχανή μου νιώθω πραγματικά ελεύθερος χωρίς προβλήματα να με κατατρώνε και όταν χαιρετάω έναν άλλο μηχανόβιο στον δρόμο χαίρομαι όταν με χαιρετάει πίσω γιατί ξέρω ότι εκείνη την στιγμή νιώθει όπως νιώθω και εγώ.
Είπε τόσα πολλά σε τόσα λίγα λόγια , πάω στοίχημα ότι σχεδόν όλοι μας έχουμε αισθανθεί έτσι ή και αισθανόμαστε καθημερινά έτσι .
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 24-07-2012, 21:07
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Με συγκίνησε ο "μικρός"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από steliosx Εμφάνιση μηνυμάτων
Μοιράζομαι μαζί σας τα παρακάτω, έτσι, για μένα. Γιατί με συγκίνησε ο μικρός! Γιατί έχω βαρεθεί όλη αυτή μιζέρια !! Γιατί τώρα βλέπω τον κόσμο λίγο ομορφότερο !!

Jason XT, κατά κόσμο Ιάσων. Είναι φοιτητής στα Χανιά, στα ΤΕΙ, εδώ και δύο χρόνια. Οδηγεί μηχανάκι/μηχανή εδώ και τέσσερα χρόνια. Πάντα εντός του νόμιμου πλαισίου σύμφωνα με την ηλικία του και το Δίπλωμα Οδήγησης. (στην αρχή 50cc κλπ)

Ήρθε που λέτε στο σπίτι, στην Αθήνα, στην αρχή του μήνα, μετά το τέλος της εξεταστικής περιόδου, έκατσε μόνο μία εβδομάδα και μετά πίσω στα Χανιά για αναζήτηση εποχιακής εργασίας. Τον είδα πολύ λίγο, καθώς έχω καταφέρει μεν να δουλεύω σε δύο δουλειές αλλά λεφτά να μην έχω δε, και τα είπαμε πολύ πιο λίγο. Γενικά είμαι σε μία κατάσταση προκαταθλιπτική άν όχι καταθλιπτική, ότι και αν σημαίνει αυτό.

Και χτές το πρωϊ βλέπω στο blog, ναι έχει και από αυτό και είναι και καλό blog (http://jasonxt.blogspot.gr/) για μηχανές, να μου έχει αφιερώσει το κάτω θέμα:


Σάββατο, 21 Ιουλίου 2012

JasonXT

Αναρτήθηκε από Jason XT στις 3:13 μ.μ.

Όλα είναι δρόμος...

Υπάρχουν στιγμές που κοιτάω την μηχανή παρκαρισμένη έξω από την πόρτα μου και αισθάνομαι ότι άμα είχε στόμα θα μου ούρλιαζε «Πήγαινε με βόλτα, βαρέθηκα να σου κάνω το παπί. Θέλω να με φορτώσεις, να φορέσεις τα καλά σου και να με βγάλεις να κάνουμε χλμ παρέα!»

Πολλές φόρες υπάρχουν παράγοντες που μας κρατάνε μακριά από την καλή μας. Είτε είναι χρόνος, είτε είναι οικονομικό, είτε υποχρεώσεις είναι ένα “εμπόδιο” που δεν μας αφήνει να ανεβούμε στην μηχανή μας και να φύγουμε. Αλλά όταν την ξαναβάλουμε μπροστά και την ακούσουμε να γουργουρίζει ανυπομονώντας για την πρώτη γκάζια όλα αυτά φεύγουν μακριά και ξαφνικά δεν χρειαζόμαστε τίποτα άλλο παρά μόνο να κουμπώσουμε το μπουφάν, να δέσουμε το κράνος και να ανεβούμε πάνω....

Μου τυχαίνει συχνά, για διαφόρους λόγους, να πέφτει η ψυχολογία μου, μου φταίνε όλα, δεν έχω όρεξη για τίποτα κλπ. Όταν όμως ξανακαβαλάω, έστω και για μια κοντινή απόσταση εντός πόλης είναι σαν να ξυπνάω κατα κάποιο τρόπο και δεν θέλω να κατέβω. Τελικά όταν είμαι καβάλα στην μηχανή μου νιώθω πραγματικά ελεύθερος χωρίς προβλήματα να με κατατρώνε και όταν χαιρετάω έναν άλλο μηχανόβιο στον δρόμο χαίρομαι όταν με χαιρετάει πίσω γιατί ξέρω ότι εκείνη την στιγμή νιώθει όπως νιώθω και εγώ.

Πάντα με το που γυρνάω από την τελευταία βόλτα πιάνω τον εαυτό μου να οργανώνει την επόμενη και έτσι συνειδητοποίησα ότι το τέλος κάθε βόλτας είναι, απλά, η αρχή της αντίστροφης μέτρησης μέχρι την επόμενη και ότι και να μας συμβαίνει που μας χαλάει είναι απλά ο λόγος για να περάσουμε ακόμα καλύτερα όταν θα πάμε βόλτα...

Αφιερωμένο στον πατέρα μου που με γνώρισε σε όλο αυτόν τον υπέροχο κόσμο της μηχανής και για να θυμηθεί ότι πρέπει να χαμογελάει που και που!




Όπως είπα και στην αρχή, τώρα βλέπω τον κόσμο λίγο ομορφότερο!!


Σημείωση: Η φωτό είναι από motoεκδρομή με Ιάσων (JasonXT) και Τώνια (Eltonia) Βλ. σύζυγο, πηγαίνοντας για τον Κοσμά, Νομός Αρκαδίας, κάπου ανάμεσα στο Κιβέρι και στο Ξηροπήγαδο.
Τα συγχαρτήρια μου και στους δυο σας για την σχέση που έχετε χτίσει!!!!!!

Να σου ζήσει να τον χαιρεσαι






Η θέση της φωτό είναι στην Κυνουρία(επαρχία Αρκαδίας)
Μετά τον Αγιο Ανδρέα και πριν τον Τυρό.
Περίπου στο Αρκαδικό χωριό Κυνουρίας....

Last edited by siraxanz; 24-07-2012 at 21:09.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!