GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Μου τη δίνει που .....

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 02-09-2012, 01:30
Slane Ο/Η Slane βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW F 650 GS TWIN 2010
Μηνύματα: 841
Προεπιλογή Το αγαπημένο μας πάθος είναι τόσο επηρεασμένο από την κατάσταση

Παρακολουθώ με θλίψη, προβληματισμό αλλά και οργή το πώς έχουν εξελιχθεί τα πράγματα πάνω στο κομμάτι της δικής μας καψούρας, του μοτοσικλετισμού σαν ιδέα, τρόπο ζωής αλλά και χόμπι. Πόσο επηρεάστηκε κι αυτό από την γενικότερη κατάσταση που βιώνουμε στην πατρίδα μας.

Πέρσι είχα κάποιες οικονομίες και σχεδίαζα ένα ταξίδι με ένα ξάδερφο στο εξωτερικό. Στην αρχή του καλοκαιριού μια μέρα μου λέει “Γιώργο με απέλυσαν από τη δουλειά οπότε άκυρο το ταξίδι..” . Τελικά περιορίστηκα σε ένα όμορφο ταξιδάκι στη Β. Ελλάδα και ήταν αρκετά όμορφα.

Φέτος προέκυψε ένας γάμος στο Σιδηρόκαστρο Σερρών μιας πρώτης ξαδέλφης μου, ήρθε το προσκλητήριο και χάρηκα πάρα πολύ. Ταξίδι στην άλλη άκρη της Ελλάδας με μηχανή, βόλτες στα όμορφα μέρη της Μακεδονίας αλλά και αντάμωμα με το σόι μου εκεί. Μέσα στον ενάμισι μήνα που μεσολάβησε όμως ήρθε εφορία αλλά και ένα σωρό άλλα οπότε αναγκάστηκα να ματαιώσω το ταξίδι.

Βλέπω πως υπάρχουν φίλοι που καταφέρνουν και ταξιδεύουν είτε στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό όμως ξέρω πως κι αυτοί όλο λιγοστεύουν.

Είμαι δυόμισι χρόνια σε αυτό το forum. Όταν προτωμπήκα θυμάμαι ότι υπήρχαν Κυριακές που όλο και κάτι κανονίζαμε κι ακολουθούσε η παρέα εδώ σχεδόν σύσσωμη. Με την πάροδο του καιρού οι εκδρομές και οι βόλτες άρχιζαν να συνοδεύονται με τάπερ αφού αρκετοί δεν μπορούσαν να υποστηρίξουν τα έξοδα της ταβέρνας. Και τώρα που η βενζίνη φλερτάρει με τα 2 € βλέπω πως ακόμα κι αυτό περιορίζεται και τείνει προς εξαφάνιση. Επίσης ξέρω πως ακόμα και για τους καφέδες της Τετάρτης σε όλη την επικράτεια ψάχνουμε να βρούμε τα στέκια με τον φτηνότερο καφέ και τη φτηνότερη μπίρα αλλά και φυσικά και τα after να έχουν περιοριστεί δραματικά κι αυτά.

Μου τη δίνει λοιπόν πάρα πολύ που το αγαπημένο μας πάθος είναι τόσο επηρεασμένο από τη γενικότερη κατάσταση. Μου τη δίνει που δε μπορούμε να ευχαριστηθούμε τις μηχανές μας και οι περισσότεροι από εμάς έχουμε περιοριστεί στο σπίτι- δουλειά , δουλειά σπίτι. Και μου τη δίνει ακόμα περισσότερο που δεν φαίνεται κανένα φως στην άκρη του τούνελ..
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 02-09-2012, 01:32
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Το αγαπημένο μας πάθος είναι τόσο επηρεασμένο από την κατάσταση

Και που είσαι ακόμα.....
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 02-09-2012, 07:41
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Το αγαπημένο μας πάθος είναι τόσο επηρεασμένο από την κατάσταση

ετσι ετσι δυστυχώς.....

βεβαια για να λέμε του στραβού το δίκιο και τώρα πάμε βόλτες απλά πιο αραιά και κοντά.....
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 02-09-2012, 09:02
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Το αγαπημένο μας πάθος είναι τόσο επηρεασμένο από την κατάσταση

Πάντως και τα ταπεράκια δεν είναι άσχημα.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 02-09-2012, 09:11
nivo Ο/Η nivo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: L.A - lekanopedio attikis-
Μoto: BMW R 1100 GS ADVENTURE !!!
Μηνύματα: 3,701
Προεπιλογή Απάντηση: Το αγαπημένο μας πάθος είναι τόσο επηρεασμένο από την κατάσταση

καπως ετσι γινετε δυστυχως,οταν εχεις ενα σκασμο υποχρεωσεις ,δεν μπορεις να κοιτας μονο το παθος σου,βεβαια με ενα καλο κουμαντο καποιες στιγμες βγαινουμε στην επιφανεια και παιρνουμε καποιες μικρες ανασες,καθολου κακο και το ταπερ εδω που τα λεμε,η μοτοσυκλετα σαν σπορ εχει γινει ακριβο , λιγο και εμεις πιο απαιτητικοι με αποτελεσμα να χρειαζομαστε αρκετα ρουβλια με ολα τα καλουδια που θελουμε ...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 02-09-2012, 10:14
GregoryA Ο/Η GregoryA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Mytilene,Lesvos
Μoto: Honda ST1300 Pan European
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή Απάντηση: Το αγαπημένο μας πάθος είναι τόσο επηρεασμένο από την κατάσταση

Μην ανοιγετε τετοια θεματα, μας πονάνε πολύ!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 02-09-2012, 10:59
tolhs Ο/Η tolhs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: volos
Μoto: gs 1200
Μηνύματα: 2,961
Προεπιλογή Απάντηση: Το αγαπημένο μας πάθος είναι τόσο επηρεασμένο από την κατάσταση

Δυστηχως φιλε Γιωργο ετσι ακριβως ειναι
και τα δυσκολα δεν ηρθαν ακομη.....
Αλλα μη το βαζουμε κατω.....
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 02-09-2012, 11:18
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Το αγαπημένο μας πάθος είναι τόσο επηρεασμένο από την κατάσταση

Θα τον βρούμε τον τρόπο μας Γιώργο,
όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, ταπεράκια, σκηνές, καφεδάκια σε πλαστικό, φιλοξενία σε φίλους...
Η βενζίνη είναι ένα θέμα βέβαια αλλά τι στο καλό, δεν θα τους αφήσουμε να μας οδηγήσουν στην κατάθλιψη.

Ψηλά το κεφάλι !!!!!!!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 02-09-2012, 12:13
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Το αγαπημένο μας πάθος είναι τόσο επηρεασμένο από την κατάσταση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tolhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστηχως φιλε Γιωργο ετσι ακριβως ειναι
και τα δυσκολα δεν ηρθαν ακομη.....
Αλλα μη το βαζουμε κατω.....
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 02-09-2012, 13:19
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Το αγαπημένο μας πάθος είναι τόσο επηρεασμένο από την κατάσταση

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Vagelis Gar Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψηλά το κεφάλι !!!!!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:54.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!