GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 29-07-2013, 14:09
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

αραγε, ποσες τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν και δεν ξεραμε ¨η δεν μας απασχολουσαν? Γαιτι δεν τις ξεραμε και γιατι αν τις ξεραμε δεν μας απασχολουσαν? ειναι πολυ απλα οι ερωτησεις που ερχονται στο μυαλο ΣΗΜΕΡΑ και συγκλινουν, για μια ακομη φορα, στο ''ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ''......πολιτες και πολιτικοι......τιτλοι αρρηκτα δεμενοι μεταξι τους........
Και η ΟΛΜΕ προσανατολιζεται σε απεργιες με το νεο ετος για να προστατεψει ΚΑΙ αυτους και μαζι με αυτους το απερχομενο πολιτικο κατεστημενο το οποιο υποστηριζουν οι συνδικαλιστες της.

υ.γ. σε λιγο καρο ερχονται και τα μανταντα για τους γιατρους του ΕΣΥ...στο ιδιο μοτιβο παντα με τους καθηγητες.


Άγιος Ευστράτιος: 29 καθηγητές για 8 μαθητές!
Στο γυμνάσιο του Αγίου Ευστρατίου φοιτούν οχτώ μαθητές και έχουν διοριστεί 29 καθηγητές (εκ των οποίων οι 17 φυσικής αγωγής). Από αυτούς οι 11 διδάσκουν και οι 18 έχουν αποσπαστεί. Δεν είναι η μοναδική περίπτωση. Σε ουκ ολίγα σχολεία απουσιάζουν καθηγητές, όχι επειδή είναι κοπανατζήδες, αλλά επειδή το σύστημα διορισμών την τελευταία 20ετία, με μικροκομματική στόχευση, δομήθηκε στη λογική «κάνε περισσότερους διορισμούς και θα δούμε τι θα κάνουμε με τους πλεονάζοντες».

Η ηγεσία του υπουργείου Παιδείας δηλώνει ότι θα αντιμετωπίσει το πρόβλημα τη νέα σχολική χρονιά. Βέβαια, το ΥΠΠΑΙΔ είναι και αναγκασμένο να προχωρήσει σε εξορθολογισμό του συστήματος τοποθετήσεων και εκπαιδευτικών, οι οποίοι από την επόμενη χρονιά θα έχουν δυο ώρες επιπλέον υποχρεωτικό ωράριο για να καλυφθούν οι ανάγκες λόγω του παγώματος των διορισμών μονίμων.

Όσο για τις προσλήψεις των αναπληρωτών, για τις οποίες η εγκύκλιος αναμένεται την επόμενη εβδομάδα, θα γίνουν 2.500 μέσω του κρατικού προϋπολογισμού και άλλες 8.500 με αξιοποίηση κοινοτικών κονδυλίων του ΕΣΠΑ.

Πηγή: Άγιος Ευστράτιος: 29 καθηγητές για 8 μαθητές! — ΣΚΑΪ (www.skai.gr)
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 29-07-2013, 14:45
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Δεν φταίει η τρόικα, αλλά οι πολιτικοί τους προιστάμενοι, όπου έφτιαχναν το πελατολόγιο τους.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 29-07-2013, 15:41
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_366 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν φταίει η τρόικα, αλλά οι πολιτικοί τους προιστάμενοι, όπου έφτιαχναν το πελατολόγιο τους.
κι εμεις που τους ψηφιζαμε διοτι ειχαμε απολαβες απο δαυτους........ρουσφετια.......οικονομικα οφελη........

Και μην μου πεις οτι δεν ειναι ετσι.........αν σε ρωτησω γιατι ψηφιζες το κομμα που ψηφιζες τι θα μου απαντησεις? για το καλο της χωρας βεβαιαως βεβαως το οποιο ''καλο'' βεβαια συνδεεται αποκλειστικα και μονον με το ''δικο μας'' καλο οποιο κι ανειναι αυτο.
Παντως εγω στο λεω καθαρα και χωρις ιχνος ντροπης αν και θα επρεπε, ψηφιζα ΠΑΣΟΚ τοσα χρονια διοτι μου εκανε αυξησεις μεσω της ΑΤΑ για 15-20 χρονια και πριν απο αυτην μου εκανε τα 9000δρψ του 1981 21000δρχ το 1983....ετσι με την μια!!! Αυξησε την συνταξη της γιαγιας μου κατα 7000δρχ το 1984 ετσι με την μια.......διοτι ενας μου πρωτοξαδερφος, αν και δεν ειχε τα προσοντα (εδωσε σχεδον λευκη κολλα) μπηκε στην αεροπορια σε ηλικια 20 ετων..........σημερα ειναι 52 ετων και 11 χρονια συνταξιουχος με 1,4χιλ ευρο συνταξη.......... ασε δεν συνεχιζω......
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 29-07-2013, 15:59
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Θα μας τρελλάνεις τώρα...

Δηλαδή "ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ;" Αυτό κατάλαβες από την είδηση;

Τα έχεις κάνει όλα "Ίσα κι όμοια"...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 29-07-2013, 16:16
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μας τρελλάνεις τώρα...

Δηλαδή "ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ;" Αυτό κατάλαβες από την είδηση;

Τα έχεις κάνει όλα "Ίσα κι όμοια"...
Εσυ καταλαβαινεις αλλα? αν ναι πες μας τι καταλαβαινεις εξηγωντας βεβαιως το επιχειρημα σου. Μετα θα σου εξηγησω κι εγω γιατι βλεπω σε αυτην την ειδηση, αλλα και σε τοοοοοοσες αλλες, το ''μαζι τα φαγαμε''......

μετα απο τις αμφιπλευρες μας εξηγησεις θα δεις ποσο ''ισα κι ομοια'' ειναι ΟΛΑ!
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 29-07-2013, 16:27
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Με τις λέξεις δεν συνηθίζω να "παίζω" ώστε να το πάω τόσο όσο να έχουμε "αμφίπλευρες εξηγήσεις".
Κάποια πράγματα δεν χωράνε εξηγήσεις!
Αν εσύ μέσα από την είδηση αυτήν (για τους 29 εκπαιδευτικούς λέω), αυτό κατάλαβες (ότι μαζί τα φάγαμε, και τα 11 εκ. Έλληνες εννοώ)... δεν έχω να πω παραπάνω!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 29-07-2013, 16:31
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Συγνώμη αλλα μου φαίνεται οτι ο φίλος μας δε έχει ιδέα απο παραμεθωριο,είμαι σίγουρος οτι οι μόνες διακοπές του ειναι Μύκονο και δώθε ,
Ξέρεις τι σημαίνει ακριτικό νησί την διαφήμιση τις besel δε την είδες φάουλ χοληστερίνη όλο το νησί ,
Αυτά είδε η κυβέρνηση και διόρισε καθηγητές φυσικής αγωγής να επανέλθουν όλοι σε φυσιολογικές τιμές χοληστερίνης δηλαδή δε μπορει να καταλάβει κανένας τις αγαθές προθέσεις του δημοσίου τοσο πονηρεμενοι είσαστε?
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 29-07-2013, 16:59
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckalfas Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τις λέξεις δεν συνηθίζω να "παίζω" ώστε να το πάω τόσο όσο να έχουμε "αμφίπλευρες εξηγήσεις".
Κάποια πράγματα δεν χωράνε εξηγήσεις!
Αν εσύ μέσα από την είδηση αυτήν (για τους 29 εκπαιδευτικούς λέω), αυτό κατάλαβες (ότι μαζί τα φάγαμε, και τα 11 εκ. Έλληνες εννοώ)... δεν έχω να πω παραπάνω!

Γιατι παιζει κανεις με τις λεξεις?

Ειχε αναγκη το συγκεκριμενο νησι των 8 μαθητων 17 γυμναστες? ΟΧΙ!!!!!
Αυτοι οι γυμναστες ηταν αποσπασμενοι εκει, εμεναν εκει? ΟΧΙ!!!!
Που ηταν? σπιτι τους!!!!
Εδιδασκαν? που απο το σπιτι τους? ΟΧΙ
Πληρωνοντο? ΝΑΙ!!!
Αρα....ετρωγαν τσαμπα εις βαρος της ελλαδας!! Ναι "η Οχι?

Φυσικα και δεν διοριστηκανε εκει μονοι τους! Φυσικα και ειχαν μπαρμπα στην Κορωνη!!
Αλλα σαν τους 17 αυτους, μετρα ποσοι αλλο τετοιοι ειναι σε ΔΕΚΟ, Βουλες, Υπουργεια, ΕΣΥ κ.λ.π.
Καθενας απο αυτους εχει πισω του οικογενειες, συγγενεις κ.λ.π. που επικροτουσαν την ''επιτυχια'' τους και σιωπουσαν δινοντες αλλοθι στους πολιτικους πουν τους βοηθησαν να συνεχισουν το ιδιο βιολι και με αλλους........
Εμεις οι υπολοιποι απο κατω λεγαμε ''στην Ελlαδα ζουμε'' και συνεχιζαμε να ψηφιζουμε ολους αυτους τους πολιτικους αφου κι εμεις τρωγαμε -αυξησεις του κατωτερου μηνιατικου, αυξησεις στις συνταξεις, αυξησεις εδω, αυξησεις εκει, δανεια......... αδυνατωντας να κατανοησουμε το ποσο λαθος ηταν oλα αυτα τα ''αρεστα'' στους πολιτες.

Αρα ειμαστε συνενοχοι στο εγκλημα, αρα φαγαμε κι εμεις ο καθεις με τον τροπο του.....ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ......NOW ITS PAYBACK TIME.


Last edited by GeorgeP; 29-07-2013 at 17:04.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 29-07-2013, 17:02
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη αλλα μου φαίνεται οτι ο φίλος μας δε έχει ιδέα απο παραμεθωριο,είμαι σίγουρος οτι οι μόνες διακοπές του ειναι Μύκονο και δώθε ,
Ξέρεις τι σημαίνει ακριτικό νησί την διαφήμιση τις besel δε την είδες φάουλ χοληστερίνη όλο το νησί ,
Αυτά είδε η κυβέρνηση και διόρισε καθηγητές φυσικής αγωγής να επανέλθουν όλοι σε φυσιολογικές τιμές χοληστερίνης δηλαδή δε μπορει να καταλάβει κανένας τις αγαθές προθέσεις του δημοσίου τοσο πονηρεμενοι είσαστε?
ανιατη περιπτωση...............

υ.γ. εχεις μπερδεψει την Μυκονο με την Σαλαμυκονο που ειμαι απαραιτητως καθε Σαβατοκυριακο....επανορθωσε.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 29-07-2013, 17:20
Dimitrissv Ο/Η Dimitrissv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2012
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: BMW R1200GS ADV
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή Απάντηση: Η ΤΡΟΙΚΑ ΦΤΑΙΕΙ.......?

Δυστυχως ο κοσμος συνεχιζει να βλεπει το δεντρο και οχι το δασος!!οσα τραγελαφικα και απιστευτα "παραδειγματα-περιστατικα" και να ειπωθουν,η ουσια ειναι οτι ΕΠΡΕΠΕ να γινει η χωρα ετσι για πολλους λογους!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:45.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!