GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 31-05-2012, 01:32
java Ο/Η java βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πύργος Ηλείας
Μoto: f800GS Yellow, XT600 '88 Blue
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή Απάντηση: Περιπέτεια

Χαρά στο κουράγιο και την υπομονή σου!
Να είσαι καλά!
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 31-05-2012, 01:37
nikos-x Ο/Η nikos-x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Εγκλωβισμένος στην πόλη !!!
Μoto: HONDA VARADERO 1000 - BMW μπλουζάκια
Μηνύματα: 5,548
Προεπιλογή Απάντηση: Περιπέτεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kokni Εμφάνιση μηνυμάτων
. . . Αυτό το καλοκαίρι όμως είμαστε αποφασισμένοι να κάνουμε μακρινά χιλιόμετρα. Αρχής γεννωμένης από αυτό το ΠΣΚ με προορισμό την Κυλλήνη, καθώς όπως φαίνεται ένα πρόβλημα με τη δόνηση του μπροστινού, λύθηκε. Πιστεύω ότι δεν θα την αφήσω και ελπίζω ότι δεν θα με αφήσει. Αλλά όλες οι έντονες σχέσεις είναι πάντα δύσκολες και απρόβλεπτες.

Τέλος...(?)
Μόλις κάνεις το τεστ της Κυλλήνης και των 289 χιλιομέτρων, (το οποίο ευχόμαστε να στεφθεί με επιτυχία και χωρίς απρόοπτα), το μεθεπόμενο Σ/Κ, προχώρα στο τεστ των 357 χιλιομέτρων και έλα στο: Καλοκαιρινό Αντάμωμα GS-FORUM.

Σε ότι έχει σχέση με το συνεργείο και τα προβλήματά που σου παρουσίασε το μηχανάκι, πιστεύω πως ήταν από δικούς σου λάθος χειρισμούς.
.
.
.
Διότι, εάν στα παλικάρια του συνεργείου τους περιέγραφες τις περιπέτειές σου με τον τρόπο και το ύφος που μας τους περιγράφεις και εδώ, θα ψάχναν αφορμή, ή θα κάναν ότι ήταν δυνατόν, για να τους επισκεφθείς και πάλι, ούτος ώστε να σε απολαύσουν και πάλι.

πάρε το καλό, για την παρουσίαση και το χιούμορ σου.
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 31-05-2012, 02:20
pyrosbestis Ο/Η pyrosbestis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2011
Περιοχή: Κατερινη
Μoto: NSU-MAX250,(ZUNDAPP KS500)TRANSALP 600 και ......1200 GSA
Μηνύματα: 314
Προεπιλογή Απάντηση: Περιπέτεια

Πριν από 22 με 23 χρονια στην ίδια περιοχή έχω κάνει και εγώ μπράτσα απο σπρωξιμο της μηχανή μου!!!Το μεγαλο πρόβλημα ήταν ότι δεν είχε συνεργείο εκεί κοντά και πάντα είχαμε τράβηγμα με άλλη μηχανή και δεν είχα και εγγύηση γιατί ήταν μοντελο του 1953 και με παραπανω κιλα απο το GSA1200!!!Aν έπαιρνες μια μολότοφ και πήγαινες στο συνεργείο με το που θα σε βλέπαν θα σου την φτιάχναν αμέσως (ετσι πείρε ένας θείος μου το διπλωμα στο αυτοκίνητο του)!!!
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 31-05-2012, 10:20
dottmicalis Ο/Η dottmicalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS Adventure '07 alpine white Vespa 50s "Vespino" '78 bianco
Μηνύματα: 311
Προεπιλογή Απάντηση: Περιπέτεια

Σε παρακαλώ... μπορείς να γράψεις και 4ο μέρος? Σε παρακαλώ...

Κατέβασε απο το μυαλό σου ρε παιδί μου, εν ανάγκει!!!!!

Αδερφάκι μου κλαίω!!!! ιδιαίτερα σ'εκείνο το σημείο με το χειροκρότημα!!!
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 31-05-2012, 10:44
kokni Ο/Η kokni βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: F650GS '08
Μηνύματα: 38
Προεπιλογή Απάντηση: Περιπέτεια

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια, βλέπω χαρήκατε και εσείς με τα ποστ, όσο τα χάρηκα και εγώ όταν τα έγραφα. Άλλωστε ο καλλιτέχνης ζει για το χειροκρότημα!

Χθες λοιπόν έγινε σέρβις και .... τελικά υπάρχει και alternative ending με ανατριχιαστικό επίλογο αντί για happy end.

Συγνώμη που δεν σας πρόσφερα ταυτόχρονα και τα δύο endings για να διαλέξετε, όπως κάνουν στα καλά dvd, αλλά όταν έγραφα το τρίτο μέρος δεν είχε γίνει ακόμη το χθεσινό σέρβις και δεν ήξερα αυτό που προέκυψε.

Υπομονή, γιατί αυτό ήταν πραγματικά "χοντρό" και ψάχνω όμορφο τρόπο να το γράψω .......
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 31-05-2012, 10:47
gelasios Ο/Η gelasios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: BMW R1200 GS
Μηνύματα: 1,698
Προεπιλογή Απάντηση: Περιπέτεια

Εμένα πάλι μου θύμισες κάτι παλιούς μηχανόβιους με Ducati που όσο τους πλήγωνε τόσο την αγαπούσαν...
Ας ελπίσουμε ότι τέλος καλό όλα καλά! Πάντως ο τρόπος γραφής σου απολαυστικός!
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 31-05-2012, 11:45
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Περιπέτεια

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kokni Εμφάνιση μηνυμάτων
Χθες λοιπόν έγινε σέρβις και .... τελικά υπάρχει και alternative ending με ανατριχιαστικό επίλογο αντί για happy end.

Συγνώμη που δεν σας πρόσφερα ταυτόχρονα και τα δύο endings για να διαλέξετε, όπως κάνουν στα καλά dvd, αλλά όταν έγραφα το τρίτο μέρος δεν είχε γίνει ακόμη το χθεσινό σέρβις και δεν ήξερα αυτό που προέκυψε.
Δεν το πιστεύω!!!!

Έχεις επικοινωνήσει με τους υπεύθυνους του βιβλίου Guinness;
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 31-05-2012, 12:29
THANOSG Ο/Η THANOSG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ΛΑΡΙΣΑ
Μoto: K1200GT
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή Απάντηση: Περιπέτεια

Είμαστε πλέον προετοιμασμένοι για όλα . Μη μου πείς οτι βρήκαν στο συνεργείο οτι έχει μηχανισμό αυτοκαταστροφής μόλις η μηχανή δουλέψει απροβλημάτιστα για 100 ολόκληρα χλμ!!!
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τους απειλήσεις οτι αν δεν σου δώσουν ένα κομμάτι από όλη τη σειρά gs (ολοκαίνουρια εννοείται) θα διαρεύσεις στον τύπο την ιστορία σου που σίγουρα θα γίνει best seller και η bmw απο unstoppable θα γίνει untravelling
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 31-05-2012, 13:05
DoctorAbo Ο/Η DoctorAbo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Περιπέτεια

Φίλε Νίκο, υπάρχει μια πολύ σημαντική φιλοσοφική προσέγγιση του θέματος που νομίζω ότι εφαρμόζει στην περίπτωσή σου.

Παρατήρησα ότι "αγάπησες" το μηχανάκι σου όχι όταν στο φτιάξανε άλλοι αλλά μόλις αποφάσισες να το φτιάξεις μόνος σου. Αυτό όχι μόνον άλλαξε τη δική σου στάση απέναντι του αλλά και τη στάση του μηχανακίου απέναντι σου.

'Οσο πιο πολύ βάζει κανείς τα χέρια του πάνω σε ένα μηχάνημα τόσο περισσότερο το καταλαβαίνει και ανεβαίνει η στοργή του για το μηχάνημα. Όταν δε, αυτός που βάζει τα χέρια του πάνω του είναι και έξυπνος και μεθοδικός τόσο καλύτερο είναι το αποτέλεσμα. Κρίμα που άργησες να πάρεις την απόφαση να πιάσεις τον ταύρο απ τα κέρατα. Αλλά τώρα πάει πια, το δάμασες το ζωντανό. Καβάλα το και πιες του το αίμα. Καλές βόλτες.
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 31-05-2012, 13:24
andreas 75 Ο/Η andreas 75 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: F650GS
Μηνύματα: 670
Προεπιλογή Απάντηση: Περιπέτεια

ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΚΟΝΟΣΤΑΣΗ
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!